sobota, 18 maja 2024

Juniorki Budowlanych Łódź w kadrze Polski na Mistrzostwa Europy Kobiet U18 w Rugby 7

Udostępnij

Trzy juniorki Budowlanych Łódź znalazły się w 12-osobowym składzie na Mistrzostwa Europy w olimpijskiej odmianie rugby. Mistrzostwa rozegrają się w Jarocinie od 31 sierpnia do 1 września.

Juniorki Budowlanych w kadrze

To kolejny sukces łodzianek. Julia Pustkowska, Klaudia Biegała i Zuzanna Juźwicka zostały wybrane do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy Kobiet U18 w Rugby 7.

Michał Czerwiowski, który jest wiceprezesem ds. sportowych w KS Budowlani Łódź, informując media o powołaniu, przybliżył sylwetki każdej z kadrowiczek.

Julia Pustkowska treningi w klubie rozpoczęła w wieku 10 lat pod okiem trenera Zbigniewa Jurzysty. Trenowała również w młodzikach u Artura Mrowickiego, ale brak drużyny kobiecej w wyższej kategorii wiekowej zahamował jej karierę na pewien czas.

Kiedy we wrześniu 2017 powstała drużyna kobiet, Julia wróciła do treningów i rok później zadebiutowała w reprezentacji kobiet do lat 18 na Mistrzostwach Europy w Rugby 7 we francuskim Vichy.

Z basenu na trawę

Kolejne dwie kadrowiczki – Klaudia Biegała i Zuzanna Juźwicka – do rugby trafiły z pływania, które uprawiały na wysokim poziomie u trenerów Tomasza Melki i Macieja Młynarczyka.

Obie zawodniczki trenują dopiero od październiku 2018, ale ich poziom jest bardzo wysoki. Według trener Patrycji Badowskiej, obie dziewczyny są najlepszym przykładem na to, że systematyczna i ciężka praca na treningach pozwala spełniać sportowe marzenia.

Rugby kobiet jest w Polsce sportem amatorskim i każda dziewczyna może do nas dołączyć. Staramy się profesjonalnie podchodzić do treningów i zapewniać naszym zawodniczkom jak najlepsze warunki do sportowego rozwoju.

mówi PATRYCJA BADOWSKA, trener

Sekcja Rugby Kobiet KS Budowlani Łódź trenuje w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 18 na stadionie przy ul. Górniczej 5. Klub zaprasza na treningu wszystkie chętne dziewczyny.


2019 08 28 11 40 39 905

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości