Juniorki Budowlanych Łódź w kadrze Polski na Mistrzostwa Europy Kobiet U18 w Rugby 7

Juniorki Budowlanych Łódź w kadrze Polski na Mistrzostwa Europy Kobiet U18 w Rugby 7

Trzy juniorki Budowlanych Łódź znalazły się w 12-osobowym składzie na Mistrzostwa Europy w olimpijskiej odmianie rugby. Mistrzostwa rozegrają się w Jarocinie od 31 sierpnia do 1 września.

Juniorki Budowlanych w kadrze

To kolejny sukces łodzianek. Julia Pustkowska, Klaudia Biegała i Zuzanna Juźwicka zostały wybrane do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy Kobiet U18 w Rugby 7.

Michał Czerwiowski, który jest wiceprezesem ds. sportowych w KS Budowlani Łódź, informując media o powołaniu, przybliżył sylwetki każdej z kadrowiczek.

Julia Pustkowska treningi w klubie rozpoczęła w wieku 10 lat pod okiem trenera Zbigniewa Jurzysty. Trenowała również w młodzikach u Artura Mrowickiego, ale brak drużyny kobiecej w wyższej kategorii wiekowej zahamował jej karierę na pewien czas.

Kiedy we wrześniu 2017 powstała drużyna kobiet, Julia wróciła do treningów i rok później zadebiutowała w reprezentacji kobiet do lat 18 na Mistrzostwach Europy w Rugby 7 we francuskim Vichy.

Z basenu na trawę

Kolejne dwie kadrowiczki – Klaudia Biegała i Zuzanna Juźwicka – do rugby trafiły z pływania, które uprawiały na wysokim poziomie u trenerów Tomasza Melki i Macieja Młynarczyka.

Obie zawodniczki trenują dopiero od październiku 2018, ale ich poziom jest bardzo wysoki. Według trener Patrycji Badowskiej, obie dziewczyny są najlepszym przykładem na to, że systematyczna i ciężka praca na treningach pozwala spełniać sportowe marzenia.

Rugby kobiet jest w Polsce sportem amatorskim i każda dziewczyna może do nas dołączyć. Staramy się profesjonalnie podchodzić do treningów i zapewniać naszym zawodniczkom jak najlepsze warunki do sportowego rozwoju.

mówi PATRYCJA BADOWSKA, trener

Sekcja Rugby Kobiet KS Budowlani Łódź trenuje w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 18 na stadionie przy ul. Górniczej 5. Klub zaprasza na treningu wszystkie chętne dziewczyny.

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *