wtorek, 21 maja 2024

220 tysięcy zł do wygrania w łódzkiej loterii podatkowej

Udostępnij

Loteria podatkowa w Łodzi ma zachęcić osoby mieszkające w mieście do rozliczania podatku właśnie tutaj. Do wygrania w sumie ponad 220 tysięcy złotych. Losowanie ma odbywać się co tydzień, a udział w nim mogą wziąć tylko nowi podatnicy.

Jak wygrać w loterii

Pierwsza w historii Łodzi loteria podatkowa rozpocznie się pod koniec listopada, a losowania będą odbywać się do maja 2020 roku. Udział w nich będą mogli wziąć tylko nowi podatnicy, czyli tacy, którzy do tej pory rozliczali się z podatku dochodowego w innych gminach.

Najpierw jednak muszą oni wypełnić formularz ZAP3 i złożyć go w dowolnym urzędzie skarbowym, a następnie zgłosić się do udziału w losowaniu. W rezultacie trafią do puli loterii.

Loteria podatkowa to sprawdzony sposób zachęcający do rozliczania PIT-ów. Podobne akcie prowadziły między innymi Wrocław, Rzeszów, Gdynia, Spot i Warszawa. W porównaniu do innych tego typu projektów, łódzka loteria będzie trwała najdłużej i będzie miała największą pulę nagród.

mówi HANNA ZDANOWSKA, prezydent Łodzi

Loteria podatkowa w Łodzi

Losowania nagród odbywać się będą co tydzień (dwie nagrody po tysiąc złotych) oraz co miesiąc (jedna nagroda 10 tysięcy zł). Wielki finał loterii odbędzie się 7 maja. Do wygrania będzie wówczas 100 tysięcy złotych.

Jeden uczestnik loterii będzie miał szansę wygrać nagrodę tygodniową, miesięczną oraz główną. Miasto zapewnia, że wybrany przez urząd operator loterii zapłaci za zwycięzców odpowiednie podatki i zadba o wszystkie formalności. Dlatego łodzianie nie powinni się martwić o koszty nagrody.

Co roku z podatków płaconych przez mieszkańców Łodzi do budżetu wpływa ponad miliard złotych. Pieniądze te przeznaczane są na inwestycje w mieście, więc jeśli kwota będzie większa, prezydent Łodzi zapewnia, że z pewnością większe będą możliwości inwestycyjne.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości