sobota, 18 maja 2024

Najpierw upał, później burze z gradem. Niebezpiecznie w Łódzkiem

Udostępnij

Groźne burze w Łódzkiem, a wcześniej upał zapowiadają meteorolodzy z IMGW na czwartek 29 sierpnia. Ostrzeżenie meteo obowiązuje do rana następnego dnia.

Burze w Łódzkiem

Utrzymujące się od początku tygodnia wysokie temperatury powietrza niosą za sobą niebezpieczne zjawiska atmosferyczne. Meteorolodzy z IMGW wydali w czwartek (29 sierpnia) ostrzeżenia niemal dla całego kraju. Większości nadano drugi z tech poziomów zagrożenia.

Pogoda w czwartek (29 sierpnia) nie będzie różnić się od tej z ostatnich dni. Termometry nadal w ciągu dnia będą wskazywać ponad 30 stopni Celsjusza, a w nocy około 20 stopni C. Powietrze będzie gorące i suche. Po południu przewidywane są burze w Łódzkiem oraz innych częściach kraju.

W naszym regionie prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 35 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami możliwy grad. Ostrzeżenie meteo obowiązuje do rana w piątek.

Pogoda na piątek

W piątek (30 sierpnia) w naszym regionie zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu miejscami wzrastające do dużego. Miejscami możliwe burze z przelotnymi opadami deszczu, lokalnie z gradem.

Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 20 mm. Temperatura maksymalna do 29 stopni C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Zanikające burze z przelotnymi opadami deszczu. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 10 mm. Temperatura minimalna do 20 stopni C. Wiatr słaby, wschodni. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości