wtorek, 21 maja 2024

Mateusz Morawiecki w Łodzi: To miasto ma się rozwijać

Udostępnij

Mateusz Morawiecki w Łodzi w środę (24 czerwca) odwiedził teren budowy kolejowego tunelu średnicowego i firmy z Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Mówił o konieczności rozwoju miasta i planach inwestycyjnych obecnego rządu w Łódź.

Mateusz Morawiecki w Łodzi

Podziemna trasa łącząca dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska to inwestycja za ponad 1,7 miliardów złotych. Ma ona zapewnić nowe możliwości połączeń kolejowych w kraju. Jak powiedział Mateusz Morawiecki w Łodzi, budowa tunelu to jeden z przykładów nadrabiania przez rząd zaszłości z dawnych lat.

Dodał, że z budżetu państwa zostanie sfinansowany także nowy węzeł drogowy Łódź Teofilów na powstającej drodze ekspresowej S14, czyli zachodniej obwodnicy Łodzi.

Dla mnie ważne jest, żeby komfort życia mieszkańców Łodzi poprawiał się. To miasto musi być jak magnes przyciągający nowych inwestorów. Dlatego z Centralnego Portu Komunikacyjnego również przeciągamy tą szybką kolej w miejscu, które zostało nam zasugerowane przez mieszkańców, czyli w południowej wersji. powiedział premier MATEUSZ MORAWIECKI w Łodzi

Podczas wizyty nie dało się nie wyczuć krytyki wobec władz Łodzi, czyli przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej. Morawiecki w swoim przemówieniu stwierdził, że liczy na zatrzymanie emigracji z Łodzi do innych miast i zadeklarował, że polityka społeczna będzie utrzymywana.

Morawiecki podkreślił, że do woj. łódzkiego wpłynęło w pierwszych 80 dniach kryzysu spowodowanego epidemią ponad 5 mld zł na ratowanie miejsc pracy, czyli więcej niż wynosi budżet Łodzi.

Towarzyszący mu wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński apelował do oponentów politycznych, twierdzących, że obecny rząd nic dla Łodzi nie zrobił, aby „nie operowali debatą publiczną na tak niskim poziomie”.

Wielkie inwestycje w Łodzi mają miejsce. Prawie 2 mld zł na tunel średnicowy, droga S14, inwestycje w służbę zdrowia i kulturę. Łódź to miasto młodych, innowacji i kultury – 250 mln zł to same inwestycje w kulturę w ostatnich 4,5 roku. powiedział w Łodzi PIOTR GLIŃSKI, wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego

Budowa tunelu średnicowego o łącznej długości 7,5 km to kontynuacja prac rozpoczętych budową dworca Łódź Fabryczna. Tunel otworzy dworzec Łódź Fabryczna, który z dworca końcowego stanie się dworcem przelotowym.

Skróci się czas przejazdu, a przez ścisłe centrum Łodzi będą mogły jechać zarówno pociągi regionalne, jak i dalekobieżne. Pod ziemią składy będą mogły poruszać się z maksymalną prędkością do 100 km/h. Wartość inwestycji to prawie 2 miliardy złotych.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości