wtorek, 23 lipca 2024

Tragiczny wypadek na A2 w Dzierzgówku

Udostępnij

W czwartek (25 czerwca) po godzinie 18 doszło do tragicznego zdarzenia w Łódzkiem. Wypadek na A2 w Dzierzgówku spowodował kierowca osobowego volkswagena, który uderzył w tył poprzedzającego go busa. Na miejscu zginęła jedna osoba, a 5 zostało rannych.

Wypadek na A2 w Dzierzgówku

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 36-letni mieszkaniec Łodzi jadąc osobowym volkswagenem z nieustalonych przyczyn wjechał w tył mercedesa sprintera, którym podróżowało 5 osób.

44-letni mieszkaniec powiatu konińskiego po uderzeniu w tył jego busa, stracił panowanie nad pojazdem. Wjechał w bariery rozdzielające pasy jezdni, a siła uderzenia była na tyle duża, że auto przewróciło się na dach.

W czasie gdy mercedes przewracał się na dach, z samochodu wypadła na zewnątrz jedna osoba. Mężczyzna spadł z autostrady na drogę znajdującą się bezpośrednio pod autostradowym wiaduktem. Mimo reanimacji, nie udało się go uratować.

Prokuratorskie śledztwo

Policjanci zabezpieczyli na miejscu ślady, a biegły z zakresu wypadków komunikacyjnych odtworzy przebieg zdarzenia. Obaj kierowcy byli trzeźwi i mieli wymagane uprawnienia do prowadzenia samochodów.

W sprawie śmiertelnego wypadku prowadzone jest śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Łowiczu. Za spowodowanie śmiertelnego wypadku grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Zdjęcia: Alarmowy Łowicz

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P