poniedziałek, 27 maja 2024

Maratońska w Łodzi po remoncie. Wraca MPK i otwierają skrzyżowanie

Udostępnij

Urzędnicy chwalą się zakończonym remontem ulicy. Maratońska w Łodzi ma nową nawierzchnię, ale kierowcy nie mogą jeszcze jechać całą szerokością drogi. Nową nawierzchnię ułożono od dworca Łódź Kaliska do Waltera-Janke.

Maratońska w Łodzi otwarta

Remont Maratońskiej na tym odcinku rozpoczął się w listopadzie, a 20 marca zamknięto dodatkowo skrzyżowanie z Wróblewskiego i remontowana była Waltera-Jankiego. Nałożyło się także wiercenie tunelu pod Łodzią, co także zmieniło organizację ruchu. To wszystko przełożyło się na jeszcze większe korki w tej części miasta.

Maratońska w łodzi

Frustracja kierowców, ale i mieszkańców Retkini i Karolewa narastała, dlatego UMŁ teraz hucznie ogłasza w mediach zakończenie remontu. Maratońska w Łodzi ma nową nawierzchnię od wjazdu z al. Bandurskiego, w rejonie dworca Łódź Kaliska, do wiaduktu z Waltera-Janke. Asfalt ułożono na całej szerokości drogi – po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Wymieniono krawężniki, wykonano nowe przystanki i przejścia dla pieszych.

Nowe autobusy MPK wyjadą na ulice. Hybrydowe, klimatyzowane i niskopodłogowe

Jednak ulica w całości otwarta nie jest. Wykonawca musi namalować jeszcze oznakowanie poziome, dopiero wtedy otwarta będzie cała szerokość drogi.

Maratońska w łodzi

Od poniedziałku, 22 kwietnia, otwarte będzie skrzyżowanie z ul. Wróblewskiego, a to ułatwi podróże między Karolewem a Politechniką. Na swoją trasę wróci też komunikacja miejska – linia 65B.

 

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości