Mabion. Firma z Łódzkiego będzie produkować szczepionkę na COVID-19

Mabion. Firma z Łódzkiego będzie produkować szczepionkę na COVID-19
Dzięki wsparciu finansowemu z Polskiego Funduszu Rozwoju polska firma Mabion zyskała możliwość produkcji szczepionki przeciw Covid-19, opracowanej przez amerykańską firmę Novavax.

Firma z siedzibą w Konstantynowie Łódzkim będzie produkować szczepionkę na Covid-19 na masową skalę. Polska spółka biotechnologiczna Mabion ogłosiła w środę (3 marca) podpisanie umowy ramowej na produkcję serii technicznej antygenu do NVX-CoV2373, kandydata na szczepionkę przeciw Covid-19 firmy Novavax, która jest pierwszym krokiem w kierunku potencjalnej umowy produkcyjnej.

Mabion producentem szczepionki

Dzięki umowie z Novavax, Mabion stanie się pierwszą polską firmą, która włączy się w globalny proces produkcji niezbędnej ilości szczepionek przeciw Covid-19.

Nasz zespół ekspertów i infrastruktura produkcyjna są gotowe, by rozpocząć prace nad zwiększeniem skali produkcji kandydata na szczepionkę firmy Novavax. Szczepionka zostałaby wypuszczona na rynek już następnego dnia po zatwierdzeniu jej przez Europejską Agencję Leków. mówi dr DIRK KREDER, Prezes Zarządu Mabion

Przewidywany czas realizacji transferu technologii to pierwsza połowa 2021 roku. Produkcja serii technicznej zostanie sfinansowana dzięki bezzwrotnego wynagrodzenia, które spółka otrzyma od Novavax w związku z pierwszym zamówieniem.

Spółka wyjaśnia, że na tym etapie jest za wcześnie na określenie finalnej skali współpracy z Novavax oraz zakresu prac, które ostatecznie będą realizowane.

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.