środa, 22 maja 2024

Czołowe zderzenie w Kurnosie Drugim (ZDJĘCIA)

Udostępnij

Trwa wyjaśnianie przyczyn wypadku drogowego do którego doszło w Kurnosie Drugim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca który spowodował czołowe zderzenie był pod wpływem alkoholu.

W czwartek, 25 lutego około godziny 18:00 funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie zostali wezwani na miejsce wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów do którego doszło w Kurnosie Drugim.

Stróże prawa ustalili, że kierowca pojazdu marki Kia Sportage zjechał na łuku drogi na przeciwległy pas ruchu w wyniku czego nastąpiło czołowe zderzenie z należycie poruszającym się samochodem marki Ford Galaxy.

Badania alkomatem wykazało, że w organizmie 40-letniego kierowcy auta marki Kia, czyli sprawcy wypadku było 1,5 promila alkoholu. Z kolei 39-letni poszkodowany był trzeźwy.

Kierowca Forda został przewieziony do szpitala z ogólnymi obrażeniami, gdzie został pod obserwacją lekarzy. Z kolei pijanego kierowcę, który spowodował czołowe zderzenie policjanci przetransportowali na komisariat, gdzie 40-latek spędził noc w areszcie. Cała sprawa została przekazana do sądu, gdzie rozstrzygną się dalsze losy nieodpowiedzialnego mężczyzny.

Pijanemu kierowcy grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 2.

Przeczytaj także:

Nietrzeźwi kierujący na lokalnych drogach

Pijany bełchatowianin zdemolował pojazd

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości