środa, 22 maja 2024

Nietrzeźwi kierujący na lokalnych drogach

Udostępnij

W ostatnich dniach na drogach powiatu bełchatowskiego pojawili się kolejni nietrzeźwi kierujący, których w porę od dalszej jazdy powstrzymali funkcjonariusze policji. Trzech nieodpowiedzialnych mężczyzn za jazdę na „podwójnym gazie” czekają teraz poważne konsekwencje.

Liczne komunikaty, akcje profilaktyczne i apele nie pomagają w powstrzymaniu nietrzeźwych kierujących. W dalszym ciągu wiele osób decyduje się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu bez uwagi na to co może się wydarzyć na drodze. Pijani kierowcy w ten sposób narażają nie tylko swoje zdrowie i życie, ale przede wszystkim innych uczestników ruchu drogowego.

Dwaj nietrzeźwi kierujący zostali ujęci w sobotę, 27 lutego. Na chwilę przed godz. 9 stróże prawa na terenie Ruśca zwrócili uwagę na niezbyt pewny sposób jazdy kierowcy pojazdu marki Skoda. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego, a badania alkomatem wykazało promil alkoholu w jego organizmie.

W tym samym dniu około godziny 15:45 w miejscowości Roździn na terenie gminy Kluki doszło do zatrzymania kolejnego nietrzeźwego kierowcy. Funkcjonariusze policji w trakcie patrolowania swojego rejonu zwrócili uwagę na jadący drogą pojazd marki Volkswagen Golf.

Tutaj również uwagę stróżów prawa z Posterunku Policji w Klukach zwrócił niezbyt najlepszy styl jazdy. Podejrzenia funkcjonariuszy znów okazały się trafne, ponieważ po zatrzymaniu badanie 55-letniego kierowcy na obecność alkoholu w organizmie wykazało prawie dwa promile alkoholu.

Z kolei w poniedziałek, 1 marca około godziny 14:00 doszło do kolizji drogowej w miejscowości Folwark na terenie gminy Kleszczów. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie po otrzymaniu zgłoszenia skierował na miejsce patrol, który miał za zadanie ustalić przyczyny tego zdarzenia.

Okazało się, że kierujący pojazdem marki Audi nie utrzymał bezpiecznej odległości i uderzył w jadący przed sobą samochód marki BMW. Z relacji poszkodowanego kierowcy wynikało, że po tym jak odczuł uderzenie zjechał na pobocze drogi i wysiadł z pojazdu wraz z pasażerami. Kierowca BMW chcąc sprawdzić co się stało podszedł do kierowcy Audi i zauważył, że ten jest pijany o czym poinformował przybyłych na miejsce funkcjonariuszy policji. Badanie na obecność alkoholu wykazało, że 43-latek miał w organizmie ponad 2,5 promila, a kierowca BMW był trzeźwy.

https://www.facebook.com/policjabelchatow/posts/2744096372587681

Nietrzeźwi kierujący poniosą odpowiedzialność

Za jazdę na „podwójnym gazie” trzech mieszkańców powiatu bełchatowskiego czekają poważne konsekwencje. 43-letni kierowca pojazdu marki Skoda zwrócił prawo jazdy w ręce policjantów i teraz trafi przed sąd, 55-latek z gminy Zelów również odpowie za to, że nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami i jechał autem pod wpływem alkoholu, a 43-latka z pojazdu marki Audi czeka teraz postępowanie sądowe.

Wysoka kara grzywny, zakaz kierowania pojazdami oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności grozi za jazdę po pijanemu.

Ponownie apelujemy do kierowców, by nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Pamiętajmy, że jazda na podwójnym gazie zaburza postrzeganie rzeczywistości i znacząco wpływa na decyzje podejmowane za kierownicą. Nie igrajmy z życiem swoim i innych uczestników ruchu drogowego – przestrzegają bełchatowscy policjanci.

Przeczytaj także:

Pijany bełchatowianin zdemolował pojazd

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości