piątek, 21 czerwca 2024

Lodówka społeczna miejscem, gdzie można pomóc, a także pomoc uzyskać

Udostępnij

Święta Wielkanocne za nami, a w okresie poświątecznym przydatna może być lodówka społeczna, która znajduje się również w Bełchatowie przy wejściu do siedziby Straży Miejskiej przy ul. Kościuszki 15. Tam można dostarczać żywność, której nie udało się spożyć, a osoby potrzebujące mogą z tego miejsca pozyskiwać cenny dla nich pokarm. Są jednak pewne warunki korzystania z lodówki.

Lodówka społeczna idealna, aby nie marnować żywności

Każda bełchatowianka i bełchatowianin może w okresie poświątecznym pomóc biednym, chorym i potrzebującym. Potrawy lub produkty, których nie udało się skonsumować i nie mamy jak dłużej przechować z chęcią przyjmie lodówka społeczna, która znajduje się przy wejściu do siedziby Straży Miejskiej przy ul. Kościuszki 15 w Bełchatowie.

Zamiast wyrzucić żywność do kosza można ją przynieść i bezpiecznie przechować w lodówce, która służy głównie osobom bezdomnym i potrzebującym.

Polski Instytut Ekonomiczny wyliczył, że roczni każdy Polak z osobna wyrzuca prawie 250 kg żywności do kosza. Składa się na to zbyt częste robienie dużych zakupów oraz nie zwracanie uwagi na datę ważności produktów, a szczególnie w okresie przedświątecznym, gdy wszystko wykonujemy w pośpiechu.

Lodówka społeczna działa na zasadzie: „jeśli masz za dużo jedzenia, to włóż je do lodówki, a jeśli potrzebujesz – weź”.

Do bełchatowskiej lodówki można dostarczać odpowiednio zapakowane w jednorazowe pojemniki ciasta oraz zupy z datą i opisem ich przygotowania oraz produkty z ważną datą ważności. Należy dostarczać takie posiłki, które sami chcielibyśmy dostać i zjeść jak np. produkty suche typu: kasza, ciastka, mąka. Trzeba też zwracać uwagę na świeżość produktów i szczelne zamknięcie.

Nie powinno się przynosić produktów otwartych, zepsutych, brzydko pachnących z odrzucającym kolorem, produktów po terminie ważności, surowego mięsa, czy jaj, artykułów, które muszą być mocniej mrożone oraz alkoholu i środków odurzających.

Lodówka społeczna jest dostępna dla wszystkich i każdy robi to na własną odpowiedzialność. Regulamin korzystania znajdzie się na drzwiach lodówki lub na stronie Miasta Bełchatów pod linkiem TUTAJ.

Przeczytaj także:

Prezydent Mariola Czechowska nie podniesie opłat za czynsz

Blisko 17 milionów złotych dofinansowania inwestycji w trzech gminach

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P