wtorek, 16 lipca 2024

Zamykają fabrykę niedaleko Łodzi. Setki osób stracą pracę

Udostępnij

Levi Strauss w Płocku zamyka fabrykę. Produkcja będzie prowadzona tylko do czerwca, a sam zakład zostanie zlikwidowany do listopada. Pracę stracą setki osób. Prezydent miasta zadeklarował wsparcie.

Levi Strauss w Płocku do likwidacji

O planach firmy i perspektywach dla pracowników poinformował prezydent Płocka podczas konferencji prasowej w czwartek (4 kwietnia). Przyznał, że sam dowiedział się o tym dzień wcześniej. Wygaszanie produkcji i zamknięcie zakładu Levi Strauss w Płocku będzie trwało kilka miesięcy. Jak wyjaśniał prezydent, do połowy czerwca ma trwać produkcja, natomiast ostatecznie zakład ma być zamknięty do 30 listopada tego roku.

Nie kryłem zaskoczenia. Do zamknięcia zakładu ma zostać zwolnionych 650 osób, z czego mniej więcej połowa to mieszkańcy Płocka. Jako prezydent zrobię wszystko, by zapewnić bezpieczeństwo bytowe, socjalne wszystkim pracownikom – zadeklarował Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka.

Zakład Levi Strauss w Płocku produkuje od 1993 roku. Pracę straci blisko tysiąc osób, które będą potrzebowały nowego zatrudnienia. Prezydent zapowiedział na sobotę (6 kwietnia) spotkanie w urzędzie miasta pracowników zakładu, przedstawicieli dyrekcji i związków zawodowych oraz Miejskiego Urzędu Pracy.

Cisza wyborcza podczas wyborów 2024. Zasady, kary za złamanie ciszy wyborczej

Puls Biznesu przeanalizował powody zamknięcia zakładu, które na giełdzie w Nowym Jorku przedstawił Levi Strauss & Co. Firma powołuje się „coraz oraz bardziej wymagająca sytuacja na rynku pracy, stale rosnące koszty produkcji i dynamiczna ewolucja wymagań rynkowych.”

Wielkie inwestycje w zoo w Łodzi. Sawanna i podziemny ogród zoologiczny

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P