czwartek, 20 czerwca 2024

W Łodzi otwarto Centrum Onkologii Kobiet Ciężarnych. To jedyny taki ośrodek w kraju

Udostępnij

Takiej placówki jeszcze nie było. W Centrum Onkologii Kobiet Ciężarnych przyszłe mamy chorujące na nowotwór w jednym miejscu będą miały zapewnioną diagnostykę, leczenie, a przede wszystkim kompleksową opiekę specjalistów. Ośrodek otwarto w czwartek (4 kwietnia) w ICZMP w Łodzi.

Cisza wyborcza podczas wyborów 2024. Zasady, kary za złamanie ciszy wyborczej

Centrum Onkologii Kobiet Ciężarnych

Centrum utworzono w Klinice Onkologii, która została wyremontowana i zmodernizowana. To w niej ciężarne onkologiczne będą miały zapewnioną opiekę. W klinice są między innymi: dziewięć klimatyzowanych i monitorowanych sal z toaletami i sala do podawania chemioterapii jednodniowej z 13 komfortowymi fotelami. Klinikę wyposażono także w nowoczesny sprzęt, w tym m.in. ultrasonograf i kardiotokograf monitorujący serce płodu, a także specjalne transportery zapewniające szybki transport krwi do laboratorium i cytostatyków na oddział.

Modernizacja Kliniki Onkologii kosztowała ponad 15 mln zł, z czego 9 mln zł to koszt tylko prac budowlanych. Za pozostałą kwotę kupiono wyposażenie i sprzęt do kliniki. Całość kwoty to wsparcie unijne.

Rak piersi, szyjki macicy czy endometrium to najczęściej występujące nowotwory u kobiet. Statystycznie rocznie taką diagnozę słyszy w Polsce ok. 100 kobiet w ciąży. W obecnych czasach rak u kobiety ciężarnej nie jest wyrokiem i może ona urodzić zdrowe dziecko, nie rezygnując z leczenia. Na szczęście tych pacjentek jest mało, ale dlatego, że jest ich mało, trudno zdobyć doświadczenie. Dlatego dobrze, by trafiały one do ośrodków wysokospecjalistycznych – powiedziała podczas otwarcia Centrum Onkologii Kobiet Ciężarnych prof. Iwona Maroszyńska, dyrektor ICZMP w Łodzi.

W takich przypadkach specjaliści muszą wybrać skuteczne i bezpieczne metody leczenia dla ciężarnej, ale także dla płodu. W łódzkiej klinice kobiety w ciąży mogą liczyć na kompleksową opiekę.

Bezpłatne znieczulenie podczas porodu. W ICZMP każda ciężarna może rodzić bez bólu

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P
What do aliquam sed fringilla. Sample page – branding factory. Prognoza wzrostu rynku suplementów diety w formie.