czwartek, 23 maja 2024

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Bełchatowie rozstrzygnęła konkursy

Udostępnij

Biblioteka publiczna w Bełchatowie podsumowała konkursy dla dzieci

Konkurs plastyczny, literacki i czytelnicy zorganizowała w ostatnim czasie Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Bełchatowie. W tych trzech konkursach udział wzięło 21 osób. W ostatnim czasie przy okazji Tygodnia Bibliotek (pisaliśmy o tym w artykule pt. „Kolejny „Tydzień Bibliotek” także w Bełchatowie. Z tej okazji zorganizowano kiermasz, wystawę i podsumowanie konkursów„) online rozstrzygnięto wyniki i przedstawiono laureatów.

W XIX Powiatowym Konkursie pn. „Książka – Obiekt Artystyczny” w kategorii wiekowej 11-12 lat (klasy IV-VI) wygrała Zofia Kuc, drugi był Adrian Gaborski, a trzecia Lena Siewiera. Wyróżnienia trafiły do Kacpra Dudzica, Julii Kowalewskiej i Zuzanny Osieckiej. Wśród nieco starszych uczestników w kategorii wiekowej 13-15 lat (klasy VII-VIII) zwyciężyła Oliwia Michalak, przed Igorem Kosackim i trzecim Bartoszem Jarzeckim.

XXVI Konkurs o Regionie pn. „Między rajem a węglem” to wyróżnienia dla Poli Kostusiak i Bartosza Mukały w kategorii wiekowej 11-12 lat (klasy IV-VI). Specjalne wyróżnienie trafiło do Leny Siewiera natomiast w kategorii wiekowej 13-15 lat (klasy VII-VIII) wygrała Dominika Orkisz, druga była Ernestyna Mastelarz, a trzecia Aleksandra Janiszewska. Wyróżnienie w tej kategorii uzyskał Jan Hulboj.

https://www.facebook.com/MiejskaiPowiatowaBibliotekaPublicznawBelchatowie/posts/4729191603760932

W XXI Konkursie pn. „Pożeracz Książek” tytuł najaktywniejszego czytelnika 2020 roku przyznano pięciu osobom. Byli to kolejno:

Jakub Jaramillo Montealegre ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Bełchatowie, którego wytypował Dział Gromadzenia, Udostępniania Zbiorów i Informacji.

Oliwia Nowatkowska uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 im. Żołnierzy Wojska Polskiego w Bełchatowie wytypowanej przez filię nr 1 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Bełchatowie, która znajduje się na Rynku Grocholskim.

Wojciech Jaszczak, który na co dzień uczy się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 9, a dokładnie w Szkole Podstawowej nr 9 im. Aliny i Czesława Centkiewiczów i został wskazany przez filię nr 2 na osiedlu Dolnośląskim 204 b.

Filip Kowalczykiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Bełchatowie, którego wytypowała filia nr 3 przy ul. Okrzei 45.

Zofia Królikowska ze Szkoły Podstawowej nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Bełchatowie, którą wybrała filia nr 4 przy ul. Turkusowej 7.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości