Koncert w łódzkiej katedrze dla odbudowy Notre Dame

Koncert w łódzkiej katedrze dla odbudowy Notre Dame

Nieszpory Ludźmierskie Jana Kantego Pawluśkiewicza rozbrzmiały w łódzkiej katedrze. W koncercie wzięło udział około tysiąca osób. Uczestniczył w nim również ks. prał. Patrick Chauvet – rektor paryskiej katedry, który specjalnie na koncert przyleciał do Łodzi. Wszystkie pieniądze zebrane podczas koncertu trafi na odbudowę katedry Notre Dame.

Zanim koncert w łódzkiej katedrze rozpoczął się, zebrani w bazylice zobaczyli film w pożaru katedry. Arcybiskup Grzegorz Ryś, który był pomysłodawcą koncertu, stwierdził następnie, że społeczeństwo stoi nie tylko przed odbudową katedry.

Ile rzeczy, spraw, postaw, wartości, mamy do odbudowania w sobie, każdy z nas osobiście i my jako Kościół? I właśnie dlatego jest ten koncert, i właśnie dlatego jest ta zbiórka. przyznał metropolita łódzki

Koncert w łódzkiej katedrze trwał ponad godzinę. Wzięli w nim udział znamienici soliści: Hanna Banaszak, Elżbieta Towarnicka, Katarzyna Zawiślak-Dolny, Andrzej Lampert czy Jacek Wójcicki. Wystąpił również Chór Dominanta Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Górecki Chamber Choir oraz Orkiestra Symfoniczna Passionart. Nad całością tego artystycznego przedsięwzięcia czuwał maestro Stanisław Krawczyński.

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *