wtorek, 21 maja 2024

Feta kibiców ŁKS. Tak świętowali awans do Ekstraklasy

Udostępnij

Po zakończonym ostatnim meczu ligowym w I lidze piłkarskiej, rozpoczęło się świętowanie. Kilka tysięcy kibiców zgromadziło się wokół stadionu przy al. Unii. W sobotę, 11 maja barwny korowód ruszył w stronę ulicy Piotrkowskiej. Przed maszerującymi jechał zabytkowy, odkryty autobus, w którym siedzieli zawodnicy Łódzkiego Klubu Sportowego.

Przemarsz kibiców ŁKS

Kibice przemaszerowali trasą W-Z aż do ulicy Piotrkowskiej. Do maszerujących fanów, co chwilę dołączały grupy kibiców, czekających na trasie przemarszu. Ulicą Piotrkowską przeszli na plac Wolności. Tutaj pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki były wspólne śpiewy i kibice zaprezentowali krótki pokaz Pirotechniczny.

Przemarsz kibiców ŁKS odbywał się w dość spokojnej atmosferze. W jego trakcie nie było powodów do interwencji policji, która zabezpieczała wydarzenie.

Incydent w supermarkecie

Jedynie przed rozpoczęciem marszu doszło do incydentu w supermarkecie Lidl na Karolewie. Tutaj grupa kibiców weszła po alkohol. Część z nich zapłaciła za zakupy, a kilku fanów nie tylko piłki nożnej, „zapomniało” zapłacić.

Kierownictwo sklepu wstępnie oszacowało straty na 1000 złotych. Zabezpieczono monitoring, a policjanci będą namierzać sprawców kradzieży.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości