środa, 22 maja 2024

Nadzieja (na awans) umiera ostatnia

Udostępnij

Przed ostatnimi spotkaniami w drugiej lidze piłkarskiej pewni awansu do I ligi są piłkarze z Radomia i Grudziądza. Drużyny Olimpii Grudziądz i Radomiaka Radom zgromadziły po 59 punktów i nikt już im nie odbierze awansu, chyba że przy tzw. zielonym stoliku.

Pozycja Drużyna Punkty
1. Radomiak Radom 59
2. Olimpia Grudziądz 59

W walce o awans liczą się jeszcze trzy drużyny: Widzew Łódź, GKS Bełchatów i Elana Toruń. W niedzielę, 12 maja Widzew gra na wyjeździe z GKS Bełchatów, a za tydzień Elana spotyka się z Olimpią Elbląg na wyjeździe. Wtedy GKS Bełchatów zagra  z Błękitnymi Stargard, też na wyjeździe. Jak sytuacja tych drużyn wygląda w tabeli przed ostatnimi meczami.

Pozycja Drużyna Punkty
3. Elana Toruń 56
4. Widzew Łódź 55
5. GKS Bełchatów 54
Widzew ma szansę na awans

Przede wszystkim Widzew, aby awansować do I ligi w tym sezonie, musi zwyciężyć w niedzielnym meczu z GKS Bełchatów. Wtedy drużyna z Łodzi będzie miała 58 punktów i będzie musiała czekać na… porażkę przyjaciół z Torunia. Gdyby bowiem za tydzień Elana wygrała w ostatniej kolejce z Olimpią Elbląg, to miałaby 59 punktów, dające awans. Ale…

GKS Bełchatów walczy o awans

Najciekawsza sytuacja w tabeli będzie miała miejsce gdy… Widzew przegra z GKS Bełchatów, a piłkarze z Bełchatowa dodatkowo za tydzień wygrają z Błękitnymi.

Wtedy GKS miałby 60 punktów i pewien awans i to z pierwszego miejsca. Z drugiej i trzeciej pozycji awansują wówczas Radomiak i Olimpia Grudziądz. Poza stawką zostanie Elana Toruń (nawet jeśli wygra z Olimpią Elbląg), mimo że będzie miała tyle samo punktów co Radomiak i Olimpia Grudziądz.

Jakie Widzew ma szanse na awans?

Znów uprościmy. Szansa na zwycięstwo w meczu z GKS Bełchatów to w zaokrągleniu 33% i szansa porażki Elany z Olimpią Elbląg to również około 33%. Przy takich założeniach, prawdopodobieństwo, że Widzew awansuje do I ligi w tym sezonie wynosi zaledwie 11%.

A jeszcze w piątek było 48%

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości