wtorek, 21 maja 2024

Koncern BSH otworzył w Łodzi Centrum Badań i Rozwoju. Tu będą testować nowe rozwiązania

Udostępnij

Bsh-lodz3
Bsh-lodz2
Bsh-lodz
Bsh-centrum-badan-rozwoju

Koncern BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego otworzył w Łodzi nowoczesne Centrum Badań i Rozwoju. To jeden z najważniejszych ośrodków tej grupy na świecie. Centrum zatrudnia 140 inżynierów, których zadaniem będzie kreowanie nowych trendów w branży AGD. Centrum będzie współpracować z Politechniką Łódzką.

Koncern BSH będzie testował w Łodzi

Centrum R&D powstało z myślą o rozwoju pralek i suszarek produkowanych w fabrykach BSH na całym świecie. Będą w nim opracowywane, testowane, a następnie przygotowywane do produkcji innowacyjne rozwiązania dla urządzeń z tych dwóch grup produktowych.

W ośrodku działa już m.in. prototypownia, niedługo zostanie także uruchomione laboratorium aprobacyjne do kontroli norm bezpieczeństwa urządzeń. Planuje się, że w Centrum działać będzie dziesięć typów laboratoriów i ponad 1,5 tysiąca stanowisk testowych.

Niedawno w Łodzi otworzyliśmy największą w Europie fabrykę zmywarek, a teraz przyszedł czas na Centrum Badań i Rozwoju (R&D). Cieszymy się, że w międzynarodowych strukturach grupy BSH udało się uruchomić tak ważną, kreującą innowacje i trendy w branży AGD placówkę w Łodzi.

mówi KONRAD POKUTYCKI, prezes zarządu BSH w Polsce

Spółka BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego jest częścią międzynarodowego koncernu BSH Home Appliances Group, który oferuje na polskim rynku takie marki jak Bosch, Siemens, Gaggenau i Zelmer.

BSH ma w Polsce sześć fabryk, w tym trzy w Łodzi – produkujące pralki, zmywarki i suszarki do ubrań.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości