wtorek, 21 maja 2024

Supernowoczesne centrum logistyczne pod Łodzią. Ludzie będą pracować z robotami

Udostępnij

Znana firma z łódzkim rodowodem buduje najnowocześniejsze centrum logistyczne pod Łodzią, dokładnie w Rzgowie. Projekt zakłada automatyzację wielu procesów i w założeniu ludzie mają współpracować z robotami.

Centrum logistyczne pod Łodzią

Swoją największą w historii inwestycję buduje w Rzgowie firma Transfer Multisort Elektronik (TME). To globalny dystrybutor komponentów elektronicznych, elektrotechnicznych, wyposażenia warsztatowego i automatyki przemysłowej.

TME ma łódzkie korzenie, ponieważ jej założycielami są bracia z Łodzi – Zbigniew i Adam Kuczyńscy. Swój pierwszy sklep otworzyli przy ulicy Sienkiewicza.

W Rzgowie powstanie najnowocześniejsze centrum logistyczne wraz z częścią administracyjno-socjalną i budynkiem technicznym. Pierwszy etap budowy ma zakończyć się w maju 2020 roku. Wtedy powierzchnia zabudowy wyniesie prawie 21 tysięcy metrów kwadratowych, a docelowo nawet 54 tys.

Strefa relaksu dla pracownika

Projekt zakłada automatyzację wielu procesów. To dzięki temu ludzie mają pracować wspólnie z robotami. A pracownicy będą mieć do dyspozycji m.in. strefę relaksu czy pole do paintballa.

Wartość inwestycji to 150 mln zł. Po pierwszym etapie zatrudnionych zostanie do 500 osób, a docelowo do 2 tysięcy osób.


Tme więcejniżmaganzyn

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości