środa, 22 maja 2024

9 nowych firm w ŁSSE. Inwestycje za 400 mln zł

Udostępnij

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna rozrasta się. Blisko 400 mln zł zainwestuje w niej 9 nowych firm, które utworzą około tysiąca miejsc pracy. Pięć należy do sektora dużych firm, a cztery do średnich. Wśród nowych inwestorów jest sześciu polskich i trzech zagranicznych.

Większa Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna

Decyzję o wsparciu inwestycji odebrał w ŁSSE odebrał m.in. producent lodów i deserów mrożonych spółka FF Marka Własna. Za 130 mln zł w podłódzkim Chechle I zamierza wybudować dwie hale produkcyjne i centrum badawczo-rozwojowe.

Wsparcie dostaną także: producent asortymentu do domowej produkcji wina i piwa Browin, Tomaszowskie Kopalnie Surowców Mineralnych „Biała Góra”, producent opakowań z tektury i tworzyw sztucznych Sonoco Consumer i lider wyposażenia placówek edukacyjnych Moje Bambino.

Inwestycje przeprowadzą również: działający w branży tekstylnej Mirwal, producent innowacyjnych wyświetlaczy Nippon Seiki Poland, projektant i wytwórca modułowych systemów kontenerowych Modular System oraz działająca w branży spożywczej Bona-Agra.

To dziewięciu kolejnych inwestorów, którzy dołączyli w tym roku do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (ŁSSE). Wcześniej wręczyliśmy  dziesięć decyzji o wsparciu. To bardzo dobry wynik, także jeśli chodzi o kapitał, bo te dziewięć nowych decyzji oznacza ponad 400 mln zł nakładów inwestycyjnych.

mówi MAREK MICHALIK, prezes ŁSSE

Większe nakłady w ŁSSE

Dodaje, że w tym roku nakłady na inwestycje w ŁSSE będą większe niż rok temu. Do tej pory inwestorzy zadeklarowali nakłady w wysokości 1,35 mld zł, co przełoży się na utrzymanie i powstanie ponad 3 tysięcy miejsc pracy.

Zdaniem Michalika do końca tego roku inwestycje osiągną około 1,8 mld zł, przy 1,45 mld zł w 2018 roku.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości