sobota, 18 maja 2024

Raport z budowy A1 Tuszyn – Piotrków. Pierwsze warstwy drogi ułożone. Kiedy pojedziemy?

Udostępnij

A1tuszyn - piotrków (7)
A1tuszyn - piotrków (6)
A1tuszyn - piotrków (5)
A1tuszyn - piotrków (4)
A1 tuszyn - piotrków (3)
A1 tuszyn - piotrków (1)
A1 tuszyn - piotrków (2)

Budimex i Strabag od kwietnia tego roku pracują nad budową nowego odcinka A1 w Łódzkiem. Autostrada A1 TuszynPiotrków Trybunalski ma już pierwsze warstwy. To też pierwszy odcinek przedłużający obecną A1 od strony Łodzi w kierunku województwa śląskiego.

Autostrada A1 TuszynPiotrków

Prace na tym odcinku rozpoczęły się w kwietniu 2019 roku. Umowę z łódzkim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisano 31 lipca 2018 roku. Dziś na całej długości trzypasmowej autostrady, czyli na 16 kilometrach, prowadzone są roboty ziemne.

Zaawansowanie prac przekroczyło 16 procent. Drogowcy wykonali już pierwsze odcinki warstw konstrukcyjnych jezdni i przebudowy wodociągów. Zajmują się teraz siecią energetyczną i nową kanalizacją deszczową.

Trwają też prace na pierwszych czterech wiaduktach w ciągu autostrady i nad autostradą oraz na 19 z 26 przepustów skrzynkowych. Na budowie codziennie pracuje ponad sto maszyn budowlanych i transportowych.

Nowe zjazdy i beton

Autostrada A1 TuszynPiotrków Trybunalski będzie miała betonową nawierzchnię, a to nowość. Kierowcy pojadą trzema pasami ruchu w każdym kierunku na dwóch jezdniach. Będzie też pas awaryjny.

Dodatkowo z węzła „Piotrków Trybunalski Zachód” kierowcy będą mogli zjechać z Łodzi w kierunku Warszawy i z Warszawy w kierunku Łodzi

Na razie jednak ruch pojazdów odbywa się na starej części drogi. Zakończenie budowy tego odcinka A1 planowane jest do końca września 2021 roku. Odcinek będzie objęty siedmioletnią gwarancją wykonawcy.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości