środa, 22 maja 2024

BSH we wrześniu otwiera w Łodzi fabrykę zmywarek i szuka pracowników

Udostępnij

Lider rynku AGD w Polsce we wrześniu uruchomi nową fabrykę zmywarek w Łodzi. Przy Jędrzejowskiej produkowane będą zmywarki firmy Bosch i Siemens. Firma chce zatrudnić przez wakacje nowych pracowników. Praca w Łodzi nawet dla 400 osób.

Zmiana adresu

Otwarcie nowej fabryki zmywarek w Łodzi zaplanowano na 10 września. Firma BSH ogłosiła 7 sierpnia rozpoczęcie rozruchu przy Jędrzejowskiej 83. To tam będzie mieściła się fabryka zmywarek. Przeniesiona zostanie z Papierniczej w Łodzi, gdzie linię produkcyjną musiała dotychczas dzielić z fabryką pralek.

Trwają prace nad próbnym rozruchem pierwszej linii produkcyjnej w nowej lokalizacji. Wszystko przebiega zgodnie z planem. Teraz wszyscy uczą się nowych procesów, aby odnaleźć się środowisku, które nieustannie zmienia się ze względu na postęp technologiczny.

mówi GERALD WEGNER, dyrektor fabryki zmywarek BSH w Łodzi

Nowy obiekt w sąsiedztwie otwartego niedawno Centrum Logistycznego dla BSH wzniosło Panattoni Europe. Fabryka zmywarek zajmuje blisko 58 tysięcy 500 metrów kwadratowych.

Sama hala produkcyjna ma metraż 47 tysięcy 400 metrów kwadratowych, a reszta to powierzchnia biurowo-socjalna. BSH w nowej lokalizacji planuje wytwarzać rocznie do 3 milionów zmywarek.

Praca w Łodzi

Niemiecki gigant AGD w rozmowie z Gazetą Wyborczą zapowiedział, że chce zatrudnić w swoich trzech łódzkich fabrykach nawet 400 nowych pracowników na umowy sezonowe.

Dodatkowo, otwarcie nowej fabryki zmywarek przy Jędrzejowskiej będzie wiązało się ze zwiększeniem zatrudnienia do 1,5 tys. pracowników.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości