Lider rynku AGD w Polsce we wrześniu uruchomi nową fabrykę zmywarek w Łodzi. Przy Jędrzejowskiej produkowane będą zmywarki firmy Bosch i Siemens. Firma chce zatrudnić przez wakacje nowych pracowników. Praca w Łodzi nawet dla 400 osób.

Zmiana adresu

Otwarcie nowej fabryki zmywarek w Łodzi zaplanowano na 10 września. Firma BSH ogłosiła 7 sierpnia rozpoczęcie rozruchu przy Jędrzejowskiej 83. To tam będzie mieściła się fabryka zmywarek. Przeniesiona zostanie z Papierniczej w Łodzi, gdzie linię produkcyjną musiała dotychczas dzielić z fabryką pralek.

Trwają prace nad próbnym rozruchem pierwszej linii produkcyjnej w nowej lokalizacji. Wszystko przebiega zgodnie z planem. Teraz wszyscy uczą się nowych procesów, aby odnaleźć się środowisku, które nieustannie zmienia się ze względu na postęp technologiczny.

mówi GERALD WEGNER, dyrektor fabryki zmywarek BSH w Łodzi

Nowy obiekt w sąsiedztwie otwartego niedawno Centrum Logistycznego dla BSH wzniosło Panattoni Europe. Fabryka zmywarek zajmuje blisko 58 tysięcy 500 metrów kwadratowych.

Sama hala produkcyjna ma metraż 47 tysięcy 400 metrów kwadratowych, a reszta to powierzchnia biurowo-socjalna. BSH w nowej lokalizacji planuje wytwarzać rocznie do 3 milionów zmywarek.

Praca w Łodzi

Niemiecki gigant AGD w rozmowie z Gazetą Wyborczą zapowiedział, że chce zatrudnić w swoich trzech łódzkich fabrykach nawet 400 nowych pracowników na umowy sezonowe.

Dodatkowo, otwarcie nowej fabryki zmywarek przy Jędrzejowskiej będzie wiązało się ze zwiększeniem zatrudnienia do 1,5 tys. pracowników.