wtorek, 21 maja 2024

Kolejne punkty szczepień przeciw COVID-19 funkcjonują w powiecie bełchatowskim

Udostępnij

Rośnie ilość Punktów Szczepień Powszechnych przeciw COVID-19 w regionie bełchatowskim

W czwartek, 13 maja kolejny Punkt Szczepień Powszechnych przeciw COVID-19 na terenie powiatu bełchatowskiego rozpoczął swoje funkcjonowanie. W Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Wygiełzowie na terenie gminy Zelów będą prowadzone darmowe i dobrowolne szczepienia.

Na inaugurującym spotkaniu pojawił się wicestarosta powiatu bełchatowskiego Jacek Bakalarczyk, burmistrz Zelowa Tomasz Jachymek oraz dyrektor SPZOZ w Zelowie Piotr Tomczyk.

– Dodatkowa lokalizacja z całą pewnością przyśpieszy program szczepień. Zwłaszcza, że mamy wielu chętnych ~ Tomasz Jachymek, burmistrz Zelowa

https://www.facebook.com/gminazelow/posts/3989103427876431

Dzień później, czyli w piątek, 14 maja Punkt Szczepień Powszechnych otwarto w Grocholicach, gdzie tygodniowo szczepionki ma otrzymać minimum 400 osób. Na miejscu otwarcia punktu, czyli w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej REDMED S. C. Reda Elkader przy ul. Częstochowskiej 37 pojawił się członek zarządu powiatu Marek Jasiński.

Wcześniej dwa punkty powstały w siedzibie Cafe Senior Raj przy ul. Energetyków 6 na osiedlu Przytorze w Bełchatowie, a także na terenie gminy Bełchatów w Dobrzelowie, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym przy ul. Górnej 7. O tym pisaliśmy w artykule pt. „Punkt szczepień przeciw COVID-19 w Dobrzelowie i Bełchatowie już funkcjonuje

Szczepienia przeciw COVID-19 we wszystkich tych miejscach są przeprowadzane z pełnym reżimie sanitarnym. Zapisać można się za pomocą Internetowego Konta Pacjenta, infolinii pod numerem telefonu 989 lub przez e-rejestrację na stronie gov.pl/szczepimysie.

https://www.facebook.com/powiatbelchatowski/posts/4126061624082049

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości