wtorek, 21 maja 2024

Na Stadionie Miejskim w Bełchatowie swoje domowe mecze będzie rozgrywać Radomiak Radom

Udostępnij

„Zieloni” mecze w roli gospodarza sezonu 2021/2022 zagrają na Stadionie Miejskim w Bełchatowie

Radomiak Radom będzie kolejnym polskim klubem, który swoje mecze domowe będzie rozgrywał na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej 3 w Bełchatowie. „Zieloni” do Bełchatowa będą przyjeżdżać w sezonie 2021/2022 od 1 lipca 2021 roku do 30 czerwca 2022 roku. Co ciekawe nie wiadomo jeszcze, na jakim poziomie rozgrywkowym mecze w roli gospodarza na Stadionie Miejskim w Bełchatowie będzie rozgrywał Radomiak.

Obecnie drużyna prowadzona przez trenera Dariusza Banasika występuje na poziomie Fortuna 1. Ligi, ale bije się o awans do PKO Ekstraklasy. Po 30. kolejkach Radomiak zajmuje 3. miejsce w tabeli ze zdobyczą 56 punktów na co składa się 16 zwycięstw, 8 remisów i 6 porażek.

Strata do lidera zespołu Bruk-Bet Termalica Nieciecza wynosi 4 punkty, ale ten zespół ma jeszcze do rozegrania zaległy mecz. Ten sam bilans punktowy co Radomiak ma na koncie ekipa GKS Tychy, która zajmuje 2. miejsce, ale jest wyżej, ponieważ bilans bezpośrednich spotkań z radomianami jest po stronie ekipy z Tychów. Należy pamiętać, że do PKO Ekstraklasy awansują bezpośrednio dwie najlepsze drużyny Fortuna 1. Ligi, a ekipy z miejsc 3-6 będą rywalizować w barażach o awans. Wśród kandydatów do gry w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce są też takie kluby jak: Arka Gdynia, Górnik Łęczna, ŁKS Łódź, Miedź Legnica, a matematyczne szanse na grę w barażach ma nadal: Odra Opole, Chrobry Głogów, Widzew Łódź i Sandecja Nowy Sącz.

Wcześniej na Stadionie Miejskim w Bełchatowie zarządzanym przez Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie występował Raków Częstochowa. Klub spod Jasnej Góry rozegrał łącznie przy ulicy Sportowej 3 przez niespełna 2 lata 32 mecze PKO Ekstraklasy i 1 spotkanie Fortuna Pucharu Polski. Grając mecze jako gospodarz w Bełchatowie ekipa Rakowa w sezonie 2019/2020 zajęła 10. miejsce, ale już w bieżących rozgrywkach częstochowianie wygrali Puchar Polski i zdobyli wicemistrzostwo kraju.

– Miasto Bełchatów poprzez wynajem Stadionu Miejskiego wypracowało sobie na tyle dobrą markę, że stało się atrakcyjnym miejscem do rozgrywania meczów piłki nożnej na najwyższym poziomie w Polsce. Dużym atutem jest też lokalizacja w centrum Polski, infrastruktura stadionowa spełniająca wszystkie wymogi, a także rozbudowana baza treningowa, która umożliwia klubom korzystanie w przeddzień lub dzień meczu z boisk treningowych z trawiastą nawierzchnią znajdujących się przy ulicy Staszica ~ informuje Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie

Dzięki wynajmowi Stadionu Miejskiego przy ul. Sportowej 3 w Bełchatowie klubowi z Częstochowy, czy Radomia poprawie ulega budżet Bełchatowa, do którego wpływają fundusze za wynajęcie tego obiektu.

Co ciekawe zespół Radomiaka Radom już niebawem pojawi się na Stadionie Miejskim bowiem w piątek, 21 maja o godz. 17:40 „Zieloni” przyjadą do Bełchatowa na mecz 31. kolejki Fortuna 1. Ligi z GKS Bełchatów o którego ostatnim przegranym spotkaniu pisaliśmy w artykule pt. „GKS zmierza w kierunku II ligi. Wysoka porażka w Kielcach z Koroną

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości