wtorek, 21 maja 2024

Trwają prace na bełchatowskich placach zabaw. Magistrat prowadzi coroczny przegląd i uzupełnia piasek

Udostępnij

Na placach zabaw w Bełchatowie trwają przygotowania do wakacji

Już kolejny rok z kolei Urząd Miasta Bełchatowa zdecydował się na osiedlowych placach zabaw przeprowadzić prace związane z wymianą piasku, przeglądem urządzeń do zabaw i elementów małej architektury. Ma to na celu zwiększenie bezpieczeństwa dla najmłodszych bełchatowianek i bełchatowian, którzy korzystają z tych miejsc.

Jeżeli chodzi o wymianę piasku w piaskownicach, to porządkowany jest jej teren w obrębie do metra odległości od niej. Nasypywany piasek jest bezpieczny dla dzieci, nie pyli się, nie ma w nim kamyków oraz posiada odpowiedni atest. Celem magistratu przy wykonywaniu tych prac jest utrzymywanie piaskownic w jak najlepszym stanie higieniczno-sanitarnym. W kolejnych miesiącach monitorowana będzie ilość piasku w miejscach, gdzie dokonano jego wymiany. Koszt prac wykonywany przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej wynosi 33 tysiące złotych.

Ponadto do końca maja planowane jest wykonanie przeglądu wszystkich 42 placów zabaw na terenie Bełchatowa, które należą do magistratu. Zająć się tym ma Wydział Inżynierii i Ochrony Środowiska. Kontroli będą podlegać urządzenia do zabawy i obiekty małej architektury, które często ulegają aktom wandalizmu lub zostają skradzione. Obecnie prace są już prowadzone na osiedlu Polskiej Organizacji Wojskowej (POW) w okolicy bloków nr: 8, 9, 10, 15 i 16. Następnym punktem ma być plac zabaw na osiedlu Przytorze za Przedszkolem Samorządowym nr 2 „Akademia Bolka i Lolka” przy ulicy Padarewskiego 3 w Bełchatowie.

Takie prace prowadzone są przez cały rok, a w 2020 roku kosztowały one wraz z wymianą piasku około 160 tysięcy złotych.

Mieszkańcy widząc ubytki lub zniszczone miejsca na placach zabaw mogą zgłaszać takie uwagi do Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska w godzinach pracy Urzędu Miasta Bełchatowa pod numerem telefonu: (44) 733-51-83 lub przez 24 godziny na dobę pod numerem telefonu 986 do Straży Miejskiej w Bełchatowie.

https://www.facebook.com/belchatow/posts/5872017292861734

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości