wtorek, 21 maja 2024

Kierowca i rowerzysta zatrzymani pod wpływem alkoholu w Klukach i Szczercowie

Udostępnij

Kolejni zatrzymani za jazdę po spożyciu alkoholu

W środę, 12 maja na drogach powiatu bełchatowskiego doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem pijanych kierowców. Mimo licznych apeli ze strony policji nadal w ruchu drogowym pojawiają się osoby bardzo nieodpowiedzialne.

Po godz. 14 mundurowi ze Szczercowa otrzymali wezwanie do miejscowości Nowy Janów w gminie Kluki, gdzie na miejscu rozbity pojazd marki ford był wbity w ogrodzenie jednej z posesji. Z ustaleń świadków wynikało, że kierujący opuścił samochód i oddalił się z miejsca zdarzenia.

Prowadzone przez policję czynności doprowadziły do domu kierowcy, gdzie ten udał się zaraz po całym zajściu. Badanie stanu trzeźwości 61-latka wykazało, że miał on w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany, zabrano mu uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi, a gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut kierowania autem pod wpływem alkoholu.

– Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialność i rozsądek. Nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu spowalnia naszą reakcję, powodując ogromne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu. Nie bądźmy również obojętni kiedy podejrzewamy, że kierowca jest nietrzeźwy. Przewidujmy zagrożenie. O swoich podejrzeniach poinformujmy policję, dzwoniąc na numer alarmowy 112 ~ przypominają mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie

Tego samego dnia, ale po godz. 21 stróże prawa z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji byli wezwanie do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i roweru w gminie Szczerców, do którego doszło pomiędzy miejscowościami Brzezie i Bednarze. Policjanci, którzy pojawili się na miejscu, ustalili, że rowerzysta, jadąc wężykiem, zjeżdżał kilkukrotnie na przeciwległy pas ruchu. Na jego widok kierowca pojazdu marki hyundai zaczął hamować, a gdy się zatrzymał, rowerzysta stracił panowanie i uderzył w bok jego samochodu.

68-latek jadący rowerem próbował uciekać, ale został skutecznie zatrzymany przez kierowcę hyundaia. Badanie stanu trzeźwości mieszkańca gminy Szczerców wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto cyklista nie posiadał wymaganego oświetlenia roweru, a sam może mówić o dużym szczęściu, ponieważ nie ucierpiał w całym zdarzeniu. 68-letniego mężczyznę czekają teraz poważne konsekwencje jego skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania.

– Warto zwrócić uwagę na godną naśladowania postawę kierowcy osobówki, który widząc niebezpieczną jazdę rowerzysty, przewidział zagrożenie i rozpoczął manewr hamowania. Gdyby nie taka reakcja kierującego samochodem, który ostatecznie zwolnił i zatrzymał się, to zdarzenie dla 68-latka mogłoby skończyć się bardzo tragicznie ~ podkreślają funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie

Na stronie www.belchatow.policja.gov.pl można na bieżąco śledzić informacje napływające z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie, o których również informujemy na naszym portalu.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości