niedziela, 21 lipca 2024

Kobiety rządzą Łodzią. Hanna Zdanowska ogłosiła nowych wiceprezydentów

Udostępnij

Hanna Zdanowska ogłosiła nazwiska nowych wiceprezydentów Łodzi. Potwierdziły się wcześniejsze nieoficjalne informacje dotyczące tego, kto obejmie te stanowiska. Joanna Skrzydlewska i Małgorzata Moskwa-Wodnicka zastąpią Krzysztofa Piątkowskiego i Tomasza Trelę, którzy dostali się do Sejmu.

Jedyne takie miasto

Konferencję, podczas której przedstawiono nowych wiceprezydentów, zorganizowano we wtorek 22 października na rynku Włókniarek łódzkich. Nie bez powodu prezydent Łodzi wybrała to miejsce.

Łódź nie mogłaby istnieć bez ciężkiej pracy łódzkich włókniarek. Tak było w czasach, gdy wzrastał łódzki przemysł, a także po 1989 roku, kiedy to w Łodzi kobiety wzięły na siebie odpowiedzialność za byt wielu łódzkich rodzin. Przebijamy kolejny szklany sufit, powołując na stanowiska moich zastępców, dwie kobiety.

mówi HANNA ZDANOWSKA, prezydent Łodzi

Łódź będzie teraz jedynym miastem w Polsce, w którym na siedem osób w zarządzie, aż cztery to kobiety. Ten zarząd tworzyć będą teraz: prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, wiceprezydenci Małgorzata Moskwa-Wodnicka i Joanna Skrzydlewska, a także wiceprezydenci Wojciech Rosicki oraz Adam Wieczorek, sekretarz miasta Barbara Mrozowska-Nieradko i skarbnik miasta Krzysztof Mączkowski.

W całej mojej dotychczasowej służbie na rzecz łodzian, to najważniejszy dzień. Obiecuję, że będę ciężko pracować.

mówi MAŁGORZATA MOSKWA-WODNICKA

Powrót do magistratu

Joanna Skrzydlewska z kolei po kilkunastu latach wraca do pracy w Urzędzie Miasta Łodzi.

Bycie politykiem to trudna służba, ale wiem, że w naszej pracy najważniejsi są ludzie, ich problemy i troski. I te, jako wiceprezydentka, mam zamiar rozwiązywać.

zapowiedziała JOANNA SKRZYDLEWSKA

Małgorzata Moskwa-Wodnicka obecnie jest łódzką radną z ramienia SLD. Na stanowisku wiceprezydenta Łodzi podległe jej będą: wydział kultury, wydział edukacji, wydział gospodarki komunalnej oraz biuro promocji, zatrudnienia i obsługi działalności gospodarczej.

Joanna Skrzydlewska to z kolei była posłanka, europosłanka i wicemarszałek województwa łódzkiego z ramienia PO. Jako wiceprezydent będzie odpowiadać będzie za: wydział sportu, biuro ds. rewitalizacji, biuro miejskiego rzecznika konsumentów oraz oddział ochrony informacji niejawnych.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P