czwartek, 20 czerwca 2024

Katastrofa ekologiczna w Rogowie. Sprawcami złodzieje ropy

Udostępnij

Policjanci szukają sprawcy a strażacy walczą ze skutkami działań przestępców. Katastrofa ekologiczna w Rogowie została wywołana prawdopodobnie przez złodziei, którzy chcieli ukraść ropę bezpośrednio z rurociągu. Niestety, co najmniej kilkadziesiąt tysięcy litrów paliwa wyciekło do ziemi i zbiorników wodnych w okolicy podłódzkiej miejscowości.

Katastrofa ekologiczna

Dziurę w rurociągu pomiędzy Płockiem a Koluszkami zauważono w sobotę 28 czerwca. Natychmiast służby Naftogazu zajęły się uszczelnianiem instalacji, a strażacy ze specjalistycznych jednostek ratownictwa chemicznego ruszyli do walki ze skutkami katastrofy ekologicznej.

Sam odwiert w rurociągu złodzieje wykonali w miejscowości Rogów Wieś i właśnie dlatego największe skażenie miało miejsce w Rogowie i jego okolicy.

Tysiące litrów paliwa w rzece

Katastrofa ekologiczna miała swój początek około 400 metrów na południe od rzeki Mroga. Służby nie są w stanie określić, jak długo ropa wyciekała bezpośrednio do ziemi i spływała do gleby. Żeby ocenić, do jak wielkiej doszło katastrofy, wystarczy stwierdzić, że opary paliwa były wyczuwalne w odległości nawet 500 metrów od zbiornika wodnego w miejscowości Rogów Wieś.

Od soboty 28 czerwca do poniedziałku 30 czerwca, strażacy zebrali ze zbiornika ponad 9 tysięcy litrów ropy wymieszanej z wodą. Ciecz została przekazana do Naftogazu, który zajmie się utylizacją płynu. Policja ciągle szuka sprawców katastrofy ekologicznej

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P
How artist can nulla vitae turpis vel. Contact – branding factory. Wzrastający popyt na suplementy diety jest spowodowany niewątpliwie wieloma różnorodnymi czynnikami.