niedziela, 19 maja 2024

Powstaną obwodnice Błaszek, Brzezin i Łowicza. Ministerstwo zatwierdziło programy

Udostępnij

To już pewne. Obwodnice Błaszek, Brzezin i Łowicza powstaną. Ministerstwo Infrastruktury zatwierdziło programy trzech dużych inwestycji drogowych, które mają zostać wybudowane w województwie łódzkim.

Obwodnice Błaszek, Brzezin i Łowicza

To zupełnie nowe odcinki dróg, główne o ruchu przyspieszonym, w sumie o długości prawie 32 kilometrów. Inwestycje w Łódzkiem stanowią część rządowego programu budowy 100 nowych obwodnic.

Mieszkańcy odetchną od uciążliwego ruchu tranzytowego, zmniejszy się też hałas i zanieczyszczenie powietrza. Kierowcy podróżujący drogami krajowymi w tym województwie zyskają wygodne i bezpieczne trasy, nie będą też tracić czasu w korkach, jak ma to miejsce obecnie. mówi minister infrastruktury ANDRZEJ ADAMCZYK

Podstawowym celem budowy tej części programu budowy obwodnic w województwie łódzkim jest wyprowadzenie ruchu z kolejnych 3 miast.

Obwodnica Błaszek ma powstać w ciągu drogi krajowej nr 12, a obwodnica Brzezin odciąży miasto i zapobiegnie tworzeniu się zatorów na drodze krajowej 72. Obwodnica Łowicza, na drogach krajowych nr 14, 70 i 92, także zapobiegnie tworzeniu się korków w mieście.

Inwestycje poprawią również warunki i bezpieczeństwo przejazdu dla ruchu dalekobieżnego i regionalnego w relacji Łódź (A1) – Rawa Mazowiecka (S8), Warszawa – Łowicz – Kutno – Konin oraz Sieradz (S8) – Kalisz.

Obwodnice Błaszek, Brzezin i Łowicza powstaną do 2029 roku. W ramach rządowego programu do 2030 roku powstanie 100 obwodnic na sieci dróg krajowych o łącznej długości około 820 kilometrów. Koszt tych inwestycji to blisko 28 miliardów złotych. Budowa 100 obwodnic będzie finansowana ze środków Krajowego Funduszu Drogowego prowadzonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Program #100obwodnic w województwie łódzkim zakłada powstanie w sumie 5  obwodnic:

  • obwodnica Błaszek w ciągu drogi krajowej nr 12,
  • obwodnica Brzezin w ciągu drogi krajowej nr 72,
  • obwodnica Wielunia w ciągu drogi krajowej nr 45,
  • obwodnica Srocka w ciągu dróg krajowych nr 12 (91),
  • obwodnica Łowicza w ciągu dróg krajowych nr 14, 70 i 92.


Obwodnice błaszek

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości