środa, 22 maja 2024

Jak znaleźć dobrego adwokata w Łodzi. Jakimi kryteriami się kierować?

Udostępnij

Na stronach adwokackich trudno szukać takich informacji, podobnie jak i na wielu różnych, dostępnych w Internecie rankingach. Czy zatem wybierając dobrego adwokata w Łodzi musimy kierować się wyłącznie intuicją? Otóż nie!

Argumentacja mówi wszystko

Skuteczny adwokat w Łodzi posiada tak zwany „dar przekonywania”. W ogólnym ujęciu polega on na łatwym przekonywaniu innych osób (w tym nas) do swojej koncepcji. Jeśli osoba, która docelowo ma zostać naszym adwokatem posiada tą zdolność, to łatwiej będzie jej przekonać sąd do naszych racji. Umiejętność ta jest szczególnie istotna w kontekście zmiany sytuacji prawnej w trakcie trwania rozprawy. Dobry adwokat zawsze musi mieć pomysł na to, jak poradzić sobie z argumentami strony przeciwnej.

Optymizm, ale w pewnych granicach

Dobry prawnik to osoba, która… nie powinna tryskać przesadnym optymizmem. Owszem, jest pozytywne podejście do naszej sprawy jest ważne, ale tylko ze względu na umiejętność przewidywania zagrożeń, które mogą wystąpić w trakcie postępowania. Nadmierny optymizm i lekceważenie strony przeciwnej może się dla takiego adwokata bardzo źle skończyć. Zwłaszcza, jeśli przesadnie wierzy on w swoje zwycięstwo, którego przecież nie da się przewidzieć wyłącznie na podstawie analiz w kancelarii prawnej.

Aktywność i energia w jednym

Skuteczny adwokat w Łodzi jest przede wszystkim człowiekiem aktywnym. Widać to zresztą już przy pierwszym kontakcie. Jeśli osoba z którą chcemy współpracować zaraża pozytywnym podejściem, umiejętnie ostrzega nas przed ewentualnymi zagrożeniami i – co najważniejsze – nie spocznie, aż znajdzie optymalne dla nas rozwiązanie, to znaczy, że jest to kandydat dla nas. Pamiętajmy, że tu nie tylko liczy się sucha wiedza prawnicza, ale przede wszystkim umiejętność wykorzystania jej na naszą korzyść.

Przygotowanie Klienta

Rzetelny adwokat to osoba, która będzie nas umiejętnie przygotowywała na wszystko, co może przynieść nam określone postępowanie. Liczy się tu nie tylko przygotowanie merytoryczne, ale i psychologiczne. Dobry adwokat poinformuje swojego klienta o jego prawdziwej sytuacji, dostrzeże zagrożenia, ale też pomoże je rozwiązać.

Podsumowanie

Najlepszego adwokata nie da się wybrać „przez wyszukiwarkę”. Czasami zdarza się, że dopiero któraś osoba z rzędu wzbudzi nasze zaufanie. Przy wyborze odpowiedniej osoby nie należy zbyt szybko się poddawać i decydować się na pierwszego, lepszego kandydata, gdyż wybór ten będzie kluczowy dla wygranej przez nas sprawy.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości