piątek, 14 czerwca 2024

Przy Sportowej oficjalnie Grzesiak za Zająca i 300 tysięcy złotych od miasta

Udostępnij

Górniczy Klub Sportowy „Bełchatów” S.A. poinformował, że decyzją rady nadzorczej na funkcję prezesa zarządu spółki został powołany Marek Grzesiak, a odwołany z tego stanowiska został Wojciech Zając. Ponadto klub otrzymał też dotację celową, o którą się starał od pewnego czasu na wsparcie seniorskiej drużyny pierwszoligowej we współzawodnictwie sportowym.

Oficjalnie: Marek Grzesiak za Wojciecha Zająca na fotelu prezesa

Nieco ponad trzy tygodnie temu rada nadzorcza GKS „Bełchatów” S.A. zadecydowała, że Marek Grzesiak będzie pełnił obowiązki prezesa zarządu klubu w zamian za wówczas zawieszonego Wojciecha Zająca (pisaliśmy o tym TUTAJ). Była to decyzja związana z zachowaniem prezesa Zająca po przegranym meczu 1:2 z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza, gdzie sędzia podjął kilka kontrowersyjnych decyzji, które skutkowały późniejszym zdobywaniem goli przez drużynę gości.

Przypomnijmy, że od tego momentu skład rady nadzorczej GKS „Bełchatów” S.A to: przewodniczący Alan Paczuszka oraz członkowie: Ewelina Szczesek i Tomasz Borejko, który objął w radzie funkcję, którą pełnił wcześniej Grzesiak.

Teraz już oficjalnie bełchatowski klub poinformował o podjęciu decyzji odwołującej z funkcji prezesa zarządu Wojciecha Zająca. Przyjęto też uchwałę, że Marek Grzesiak zostaje powołany na to stanowisko.

Zając funkcję prezesa GKS Bełchatów piastował przez dwa miesiące. W połowie stycznia został on wybrany po raz pierwszy drogą konkursu na to stanowisko, a Marek Grzesiak, który był wówczas tymczasowym prezesem został przesunięty z powrotem do rady nadzorczej.

Z czasem okazało się jednak, że Grzesiak jest znacznie lepszym kandydatem na prezesa stąd najprawdopodobniej decyzja o tym, aby to on pozostał na tym stanowisku.

Ponad ćwierć miliona złotych wsparcia z miasta dla klubu

GKS Bełchatów jako jedyny wziął udział w konkursie organizowanym przez Urząd Miasta Bełchatowa na dotację celową na wsparcie we współzawodnictwie sportowym seniorskiej drużyny ligowej na podstawie uchwały Rady Miejskiej. Przy pierwszym podejściu wniosek bełchatowian nie spełniał oczekiwań komisji i dopiero za drugim razem klub uzyskał zielone światło i zarządzenie prezydent Bełchatowa Marioli Czechowskiej weszło w życie.

Dotacja opiewa na kwotę 300 tysięcy złotych w okresie od kwietnia do lipca 2021 roku.

W ramach promocji sportu i aktywnego stylu życia klub zamierza m.in. włączać się w działania dla społeczności lokalnej. Planowane są np. spotkania z młodzieżą, podczas których oprócz pokazowych treningów odbywać się będą prelekcje dotyczące zdrowego stylu życia. Zawodnicy będą odwiedzać szkoły i zapraszać na spotkania na miejskim stadionie, o ile pozwoli na to sytuacja związana z pandemią koronawirusa ~ czytamy na oficjalnej stronie klubu.

Ponadto pieniądze mają stanowić o wsparciu młodych zawodników pierwszoligowego GKS Bełchatów. W szerokiej 27-osobowej kadrze klubu znajduje się 9 piłkarzy o statusie wychowanka oraz tyle samo nie skończyło 21. roku życia. Dotację otrzymają wszyscy zawodnicy w formie comiesięcznych stypendiów sportowych oraz trzem trenerom jako wynagrodzenia. W zamian GKS będzie promował miasto.

Przypomnijmy, że już najbliższy mecz GKS Bełchatów rozegra w sobotę, 10 kwietnia o godz. 16:00 na Stadionie Miejskim przy ulicy Sportowej 3 w Bełchatowie. Rywalem będzie również słabo spisujący się wiosną Stomil Olsztyn.

Przeczytaj także:

PGE Skra Bełchatów wygrała z ZAKSĄ i powalczy w trzecim meczu o awans do finału

W Bełchatowie organizowano kolejne konkursy dla uczniów

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Et mi proin facilisis odio id a et ut id nulla vitae turpis vel nec in amet, amet, nullam id consequat aliquam sed fringilla. Czym są komory hiperbaryczne. Jakie są rzeczywiste koszty produkcji suplementów diety ?.