wtorek, 21 maja 2024

Gazociąg zostanie poprowadzony z Sieradza przez powiat bełchatowski aż do Piotrkowa Trybunalskiego

Udostępnij

Przez powiat bełchatowski będzie przebiegał nowo powstały gazociąg, który zostanie utworzony na odcinku Sieradz – Piotrków Trybunalski/Meszcze wraz ze światłowodem. Jego długość na terenie naszego regionu wyniesie około 45 km. To oznacza, że Bełchatów i okoliczne gminy będą ważnym punktem na mapie tej sieci gazowej.

Nitka gazociągu w powiecie bełchatowskim

Na terenie województwa łódzkiego powstanie nowy gazociąg wysokiego ciśnienia, który będzie poprowadzony z Sieradza do Piotrkowa Trybunalskiego aż do osiedla Meszcze. Jego długość wyniesie około 121,86 km wraz ze światłowodem. Taką informację przekazała Polska Spółka Gazownictwa, która jest w trakcie realizacji tej wielkiej inwestycji.

Sieć nie ominie powiatu bełchatowskiego, gdzie będzie przebiegać jej 1/3 odległości, czyli około 45 km. Inwestycja będzie przebiegać po kolei właściwymi etapami.

W zakres opracowania wchodzą również obiekty towarzyszące, których budowa jest niezbędna z uwagi na prawidłowe i bezpieczne funkcjonowanie gazociągu, m.in. zespoły zaporowo-upustowe liniowe, zespoły zaporowo-upustowe kątowe, śluzy nadawcze i odbiorcze tłoka, stacje redukcyjno-pomiarowe ~ informuje Polska Spółka Gazownictwa

Według projektu sieć gazowa z gminy Konopnica będzie skierowana przez gminę Rusiec i gminę Widawa do gminy Szczerców, gdzie znajdzie się stacja redukcyjno-pomiarowa. Później gazociąg będzie kierowany do gminy Kluki, gdzie znajdzie się kolejna taka stacja. Nie zabraknie jej również na 80,4 kilometrze całej długości na terenie gminy Bełchatów, gdzie gazociąg głównie będzie przebiegał przez tereny leśne Nadleśnictwa Bełchatów i tereny rolne.

https://www.facebook.com/officialszczercow/posts/1373095419690950

Celem stacji redukcyjno-pomiarowej jest stworzenie drugostronnego zasilenia sieci dystrybucyjnej w danym miejscu. Później gazociąg będzie prowadzony przez gminę Wola Krzysztoporska, gdzie na około 100,7 kilometrze trasy będzie znajdował się zespół zaporowo-upustowy. Następnie już tylko zostanie stacja redukcyjno-pomiarowa Piotrków Trybunalski Południe oraz ostatni punkt, gdzie sieć będzie podłączona do stacji na osiedlu Meszcze w Piotrkowie Trybunalskim.

Więcej informacji o całym przebiegu tej inwestycji można znaleźć na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych Polskiej Spółki Gazownictwa. Jeśli mieszkańcy danego regionu, gdzie ma przebiegać gazociąg, chcą korzystać ze źródła informacji na dedykowanej stronie to np. mieszkańcy Bełchatowa powinni wpisać w przeglądarkę adres belchatow.siecgazowa.pl, a np. mieszkańcy gminy Rusiec będą mieli wpisać rusiec.siecgazowa.pl. Tam także można znaleźć wiele szczegółów.

Przeczytaj także:

Odcinek ulicy Zamoście do remontu. Ruszyły prace (ZDJĘCIA)

Blisko 17 milionów złotych dofinansowania inwestycji w trzech gminach

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości