wtorek, 21 maja 2024

Duża ilość kolizji drogowych spowodowana złą pogodą na terenie powiatu bełchatowskiego

Udostępnij

Siedem kolizji drogowych, z czego aż pięć przez niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze miało miejsce w ostatnich dniach na terenie powiatu bełchatowskiego. Stróże prawa apelują o większą czujność i rozwagę w tego rodzaju sytuacjach.

Znaczna ilość kolizji drogowych z powodu złego dostosowania prędkości jazdy

Mundurowi z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie w ubiegły weekend pracowali na terenie powiatu bełchatowskiego aż przy siedmiu kolizjach drogowych. Pięć z nich było skutkiem niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze. Było to spowodowane obfitymi opadami deszczu, które występowały w regionie. W każdym z niżej wymienionych zdarzeń na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał, a kierowcy byli trzeźwi.

Przy tak zmiennych warunkach pogodowych jakie ostatnio nam towarzyszyły, koła pojazdu szybko tracą przyczepność. Nieostrożne wykonywanie wszelkich manewrów – wyprzedzanie, wymijanie, wchodzenie w zakręt – mogą skończyć się tragicznie. Starajmy się przewidywać zagrożenia ~ tłumaczą mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie

Pierwsza z kilku kolizji drogowych z powodu niedostosowania prędkości do warunków miała miejsce w piątek, 16 kwietnia. Wówczas pomiędzy miejscowością Wadlew i Czarny Las na drodze wojewódzkiej nr 485 52-letni kierowca pojazdu marki mazda stracił panowanie nad samochodem, a następnie zjechał z drogi i dachował.

Kolizji drogowych

Następnego dnia czyli w sobotę, 17 kwietnia w godzinach porannych na tej samej drodze, ale w miejscowości Kącik w poślizg wpadł 29-latek kierujący oplem. Mężczyzna uderzył w znak i przystanek autobusowy zatrzymując się na jednym z ogrodzeń.

Tego samego dnia około godz. 9:30 stróże prawa udali się do Lubca w gminie Szczerców, gdzie na łuku drogi 63-latek jadący golfem nie dostosował prędkości do warunków ma drodze co poskutkowało zjechaniem z jezdni, utratą panowania nad samochodem i dachowaniem do pobliskiego rowu. Wszystkie trzy osoby znajdujące się w pojeździe nie były poszkodowane.

Również w sobotę, 17 kwietnia kilkanaście minut przed godziną 11 także w Lubcu kierująca citroenem 21-letnia kobieta wpadła w poślizg i straciła kontrolę nad pojazdem, które uderzyło w budynek. Została ona przewieziona do szpitala w Bełchatowie z ogólnymi stłuczeniami.

Na drodze wojewódzkiej W483 prędkości do warunków na drodze nie dostosowała także kobieta jadąca oplem. W miejscowości Zbyszek w gminie Szczerców 59-latka straciła kontrolę nad samochodem i uderzyła w bariery ochronne.

Pozostałe dwa przypadki kolizji drogowych również zakończyły się bez osób poszkodowanych i pijanych, ale nie były już spowodowane niedostosowaniem prędkości.

Policjanci podkreślają, że zmienne warunki na drogach powodują utrudnienia dla kierowców i niosą niebezpieczeństwo dla pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego, a więc z tego tak duża ilość kolizji drogowych.

Kierując pojazdem należy pamiętać, że prędkość dopuszczalna nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną. Bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do panujących warunków tj. natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności ~ przypomina bełchatowska policja

Na stronie www.belchatow.policja.gov.pl można na bieżąco śledzić informacje napływające z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie, o których również informujemy na naszym portalu.

Przeczytaj także:

Czołowe zderzenie fiata z BMW w Wadlewie. Dwie poszkodowane osoby trafiły do szpitali (ZDJĘCIA)

Dwa promile miał mężczyzna, który autem staranował barierki, a potem uciekł wraz z pasażerami

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości