czwartek, 23 maja 2024

Gabriela Stolarczyk-Zadęcka nowym dyrektorem ekonomiczno-finansowym bełchatowskiej elektrowni

Udostępnij

Dotychczas pełniącą funkcję prezesa spółki Epore Gabriela Stolarczyk-Zadęcka została nowym dyrektorem ekonomiczno-finansowym Elektrowni Bełchatów, gdzie zastąpiła Marka Ziębę. To kolejna kobieta na wysokim stanowisku po tym jak dyrektorem elektrowni za Pawła Nogę została Agata Wirth-Ljungquist.

Gabriela Stolarczyk-Zadęcka przechodzi z Epore na dyrektorskie stanowisko w elektrowni

Od 13 stycznia 2021 roku Gabriela Stolarczyk-Zadęcka była prezesem spółki Epore  z siedzibą w Bogatyni, która świadczy usługi dla Elektrowni Bełchatów, będąc spółką należącą do grupy kapitałowej Polskiej Grupy Energetycznej Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.

Z początkiem kwietnia Gabriela Stolarczyk-Zadęcka została odwołana ze swojej funkcji i zastąpiła Marka Ziębę na stanowisku dyrektora ekonomiczno-finansowego bełchatowskiej elektrowni.

Nominacja wynikała z wakatu na wyżej wymienionym stanowisku. Osoba oddelegowana do tymczasowego pełnienia obowiązków Dyrektora Ekonomiczno-Finansowego powróciła na poprzednie stanowisko pracy w elektrowni ~ informuje w komunikacie PGE GiEK S.A.

Gabriela Stolarczyk-Zadęcka zdaniem PGE GiEK S.A posiada należyte doświadczenie zawodowe na stanowiskach menedżerskich w Polskiej Grupie Energetycznej.

Cała sytuacja przypomina zmianę na stanowisku dyrektora Elektrowni Bełchatów, która nastąpiła na przełomie marca i kwietnia 2021 roku. Ze swoją funkcją pożegnał się Paweł Noga, który po niespełna roku pracy wrócił do pracy w Elektrowni Rybnik, skąd był oddelegowany do kierowania bełchatowską elektrownią. Wówczas obowiązki Pawła Nogi przejęła Agata Wirth-Ljungquis, która od lipca 2020 roku w Elektrowni Bełchatów była dyrektorem technicznym.

Więcej o całej sprawie pisaliśmy w artykule pt. „Agata Wirth-Ljungquist tymczasowym dyrektorem Elektrowni Bełchatów„.

Przeczytaj także:

Powstanie Nowoczesna Instalacja Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii

Brytyjska firma DS Smith zatrudni w fabryce opakowań 180 osób

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości