czwartek, 29 lutego 2024

Trzy tysiące osób będzie pościć, by ksiądz Misiak wrócił do Kościoła

Udostępnij

Ksiądz Michał Misiak przyjmuje błogosławieństwo z rąk księdza Tomka na Przystanku Jezus w 2012 roku

Blisko trzy tysiące osób do niedzieli (23 czerwca) zadeklarowało, że w czwartek (27 czerwca) będzie pościć w intencji ekskomunikowanego księdza Michała Misiaka. Znany i lubiany kapłan przyjął ponownie chrzest, co na mocy prawa, automatycznie wykluczyło go ze wspólnoty Kościoła katolickiego.

Ksiądz Michał Misiak potrzebuje modlitwy

Kara ekskomuniki jest karą odwracalną. Jednak, by powrót księdza Michała do wspólnoty Kościoła, był możliwy, konieczne jest ponowne wyznanie wiary. Michał powinien przed biskupem wyznać, iż niezmiennie wierzy w Boga w trzech osobach: Bogu Ojcu, Jezusie Chrystusie i Duchu Świętym.

Do tego potrzebna jest też wola powrotu do Kościoła. I o tę właśnie wolę przyjaciele, znajomi i inni wierni modlą się dla księdza Michała Misiaka. W jego intencji kilka tysięcy osób postanowiło w czwartek (27 czerwca) pościć.

Michał ewangelizował każdą możliwą metodą

Ksiądz Michał Misiak ewangelizował każdą możliwą metodą. Był na dyskotekach, w agencjach towarzyskich, na ulicy. Rozmawiał z tymi, z którymi większość z nas nie miała ani odwagi, ani chęci rozmawiać. Większość ze swoich spotkań opisywał w mediach społecznościowych, by w ten sposób zachęcać innych do działań na rzecz najbiedniejszych i wykluczonych.

Ten sam kanał przekazu wykorzystują teraz przyjaciele Michała Misiaka, namawiając do modlitwy i postu w jego intencji. Na wydarzenie utworzone na Facebooku momentalnie odpowiedziały setki osób.

Prosimy o modlitwę i post w intencji powrotu do Kościoła Katolickiego Michała Misiaka. W ten dzień podejmij post i modlitwę w formie wybranej przez Ciebie. Możesz o chlebie i wodzie, a może odmówisz sobie mięsa, ulubionej kawy albo słodyczy? Dołącz się do nas w poście i modlitwie. Pamiętajmy w modlitwie, także o jego najbliższych. Każdemu Bóg zapłać za wsparcie.​JEZUICI ŁÓDŹ

Początek wydarzenia

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości