czwartek, 20 czerwca 2024

Ksiądz Michał Misiak ekskomunikowany z Kościoła katolickiego

Udostępnij

Ksiądz Michał Misiak został wykluczony z Kościoła katolickiego. To najsurowsza z możliwych kar przewidzianych w Kościele. Archidiecezja łódzka wydała komunikat w tej sprawie, ale nie podaje powodów nałożenia ekskomuniki na ks. Michała Misiaka. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że ks. Michał Misiak miał ponownie przyjąć chrzest z rąk przedstawiciela innego niż katolicki Kościoła chrześcijańskiego.

W związku z licznymi zapytaniami Kuria Metropolitalna Łódzka informuje, że ksiądz Michał Misiak, kapłan Archidiecezji Łódzkiej na mocy kanonu 1364 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego zaciągnął karę ekskomuniki latae sententiae. Tym samym został usunięty z urzędów kościelnych i zostało mu zabronione: jakikolwiek udział posługiwania w sprawowaniu Ofiary eucharystycznej i w jakichkolwiek innych obrzędach kultu; sprawowanie sakramentów i sakramentaliów oraz przyjmowanie sakramentów; sprawowanie urzędów kościelnych, posług i jakichkolwiek innych zadań, bądź wykonywanie aktów rządzenia. Poinformowała w piątek (21 czerwca) łódzka kuria

W konsekwencji ks. Michał Misiak otrzymał również zakaz noszenia stroju duchownego i liturgicznego. Od  kilku dni próbowaliśmy skontaktować się z Misiakiem wielokrotnie, ale nie ma z nim w tym momencie kontaktu. Nie możemy więc zamieścić jego komentarza do komunikatu kurii. Należy pamiętać jednak, że kara ekskomuniki nie jest karą ostateczną i jest odwracalna.

Wiadomo natomiast, że od roku przebywa w Jerozolimie, gdzie oddaje się głównie modlitwom i pomaga pielgrzymom.

Ksiądz niekonwencjonalny

Ksiądz Michał Misiak jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych księży, nie tylko w łódzkiej archidiecezji, ale i w całej Polsce. Znany jest z niekonwencjonalnego podejścia do wiary.

Zasłynął m.in. jako organizator Chrystoteki, spacerów ze spowiedzią, spowiedzi na Piotrkowskiej i z pracy streetworkera, gdy pomagał najbiedniejszym i wykluczonym.

https://youtu.be/IThjmdiAdvY

Komentarze Facebook

1 komentarz

  1. Celibat ktory zmusza księzy ,zakonników i zakonników jest zlem ustanowionym przez któregos z Papieży aby rodziny ksiezy nie dziedziczyly majątku koscielnego a to chore bo czy rodziny pracowników dziedziczą majatek pracodawcy ?? Nie takze i dzieci księzy czy innych duchownych nie dziedziczyły by bo ksiadz jest pracownikiem koscioła i ma dochód i na plebani mieszkał by w ramach wynajmu .Teraz ksieza nie maja rodzin ,a mają swoje domy czy mieszkania takze gdyby zniesiono celibat tez by mieli i nie dziedziczyly by ich rodziny majatku koscielnego tak jak nie dziedziczą u protestantów .

Nie można dodawać komentarzy.

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P
Et mi proin facilisis odio id a et ut id nulla vitae turpis vel nec in amet, amet, nullam id consequat aliquam sed fringilla. We bring luxury & aesthetic to every social media strategy. Surowce do produkcji suplementów diety.