piątek, 14 czerwca 2024

Dwa promile miał mężczyzna, który autem staranował barierki, a potem uciekł wraz z pasażerami

Udostępnij

21-letni mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie pod wpływem alkoholu oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Bełchatowianin po wieczornym grillu zakrapianym alkoholem wraz ze znajomymi postanowił w godzinach nocnych udać się na kebaba. Mając dwa promile w organizmie i trzech pasażerów w samochodzie kierując pojazdem marki peugeot młody mężczyzna wjechał w barierki ochronne. Wszyscy uciekli z miejsca zdarzenia z nadzieją na uniknięcie kary.

Mężczyzna jadący po pijanemu peugeotem w rękach policji

W nocy z niedzieli, 11 kwietnia na poniedziałek, 12 kwietnia stróże prawa z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie otrzymali zgłoszenie dotyczące samochodu marki peugeot, który stoi na chodniku z uszkodzonymi przednimi elementami. Mundurowi z wydziału ruchu drogowego natychmiast udali się na ulicę Czapliniecką, gdzie czekał zgłaszający mężczyzna, który przejeżdżał obok i ten samochód przykuł jego uwagę, a więc postanowił poinformować policję.

Policjanci, korzystając z dostępnej bazy danych, ustalili, kto jest właścicielem opuszczonego i uszkodzonego auta marki peugeot. Stróże prawa udali się pod wskazany adres, gdzie ustalili, że 23-latek znajduje się w innym miejscu, do którego dotarli chwilę później.

Mężczyzna w trakcie rozmowy z policjantami uznał, że nie uczestniczył w żadnym zdarzeniu, a kluczyki od jego samochodu zginęły. Na gorącym uczynku w trakcie interwencji wpadł 21-latek, który przyznał się, że to on kierował samochodem marki peugeot. Obaj młodzi mężczyźni byli pod wpływem alkoholu, a więc zostali zatrzymani, a następnie po wytrzeźwieniu przesłuchani.

Z ich zeznań wynikało, że niedzielny wieczór spędzali przy grillu, gdzie pili alkohol. Następnie obaj postanowili pojechać, zjeść kebaba, ale 21-letni bełchatowianin stracił panowanie nad peugeotem i uderzył w barierki ochronne. Wraz z nim w aucie jechało trzech pasażerów.

Po całym zajściu mężczyzna opuścił wraz z kolegami samochód, a następnie oddalili się z miejsca zdarzenia. 21-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Jadąc samochodem miał blisko 2 promile alkoholu. Oprócz utraty prawa jazdy młodemu bełchatowianinowi grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto mężczyzna może odpowiedzieć za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Na stronie www.belchatow.policja.gov.pl można na bieżąco śledzić informacje napływające z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie, o których również informujemy na naszym portalu.

Przeczytaj także:

Akcja policji „Wielkanoc 2021” zakończona. Było spokojnie na lokalnych drogach

W kwietniu rusza remont ulicy Kwiatowej

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

What do aliquam sed fringilla e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Przypadki kliniczne pokazujące efektywność terapii tlenem hiperbarycznym w leczeniu ran pooperacyjnych i komplikacji.