wtorek, 21 maja 2024

Czołowe zderzenie fiata z BMW w Wadlewie. Dwie poszkodowane osoby trafiły do szpitali (ZDJĘCIA)

Udostępnij

Kierowca i pasażerka fiata trafili do szpitali z obrażeniami po tym jak na łuku drogi krajowej nr 485 stracili kontrolę nad pojazdem i wpadli w poślizg, a następnie czołowo zderzyli się z nadjeżdżającym samochodem marki BMW. Do wypadku drogowego doszło w miejscowości Wadlew na terenie gminy Drużbice w powiecie bełchatowskim.

Wypadek drogowy w Wadlewie. Kierowca i pasażerka z fiata z obrażeniami

Pogoda, jaka nam od kilku dni towarzyszy, nie sprzyja bezpiecznej jeździe. Chwila nieuwagi, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz własnych umiejętności, w połączeniu ze śliską nawierzchnią mogą być zgubne. Dlatego apelujemy! Kierowco zwolnij! Szczęśliwie dojedź do celu.

W czwartek, 15 kwietnia 2021 roku w godzinach porannych w miejscowości Wadlew na terenie gminy Drużbice doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Duży wpływ miała pogoda, która nie była najlepsza, a opady deszczu utrudniały widoczność. Warto jednak zwrócić uwagę, że kierowcy nie dostosowali prędkości do warunków panujących na drodze.

Na miejscu pojawili się funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie, którzy po wstępnych ustaleniach uznali, że kierujący samochodem osobowym marki fiat marea jechał w kierunku Łodzi. 42-letni mieszkaniec Bełchatowa na łuku drogi krajowej nr 485 stracił kontrolę nad samochodem, wpadł w poślizg i doszło do czołowego zderzenia z jadącym z przeciwka kierującym pojazdem marki BMW.

Kierujący fiatem najprawdopodobniej doznał złamania obu nóg, a 24-letnia pasażerka zgłaszała ból kręgosłupa. Na dodatek 42-letniego kierowcę strażacy przy pomocy sprzętu hydraulicznego uwolnili z zakleszczonego pojazdu, rozcinając blachę fiata. W związku z tymi obrażeniami oboje zostali przetransportowani do szpitala w Pabianicach i Łodzi.

Mundurowi przeprowadzili oględziny miejsca wypadku i pojazdów, które były uszkodzone, a także zabezpieczyli ślady. Teraz policjanci będą wyjaśniać w toku postępowania okoliczności tego zdarzenia.

Stróże prawa ponownie apelują o ostrożną jazdę w trudnych warunkach atmosferycznych.

Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę. Skutki nieodpowiedzialnej jazdy mogą być tragiczne nie tylko dla samego kierowcy, ale również innych osób. Szczególnie teraz kiedy pogoda nie sprzyja bezpiecznej jeździe, ważne jest też to, aby za kierownicę samochodu wsiadać wypoczętym ~ informują policjanci z KPP w Bełchatowie

Na stronie www.belchatow.policja.gov.pl można na bieżąco śledzić informacje napływające z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie, o których również informujemy na naszym portalu.

Przeczytaj także:

Akcja policji „Wielkanoc 2021” zakończona. Było spokojnie na lokalnych drogach

50 mandatów i 3 zabrane prawa jazdy. Mundurowi prowadzili akcję „Prędkość”

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości