sobota, 18 maja 2024

Wykonają ponad 1000 szczepień dziennie w czterech nowych punktach powiatu. Jest wstępna akceptacja NFZ

Udostępnij

W czterech nowych punktach szczepień na terenie powiatu bełchatowskiego medycy będą chcieli zaszczepić ponad 1000 osób dziennie. Jest to efekt współpracy Starostwa Powiatowego w Bełchatowie z miastem Bełchatów oraz gminą Bełchatów i Zelów w sprawie ustalenia czterech lokalizacji, gdzie mieszkańcy będą szczepieni przeciw COVID-19. Wstępnie Narodowy Fundusz Zdrowia zaakceptował wszystkie kandydatury, ale do ostatecznej akceptacji brakuje jeszcze wizytacji pracowników NFZ w poszczególnych miejscach.

 

Będzie możliwość zaszczepienia się w czterech nowych lokalizacjach

Z początkiem kwietnia informowaliśmy o tym, że powstaną „Trzy nowe punkty masowych szczepień w Bełchatowie, a jeden w Zelowie”.

W środę, 14 kwietnia odbyło się spotkanie online w trakcie którego poinformowano, że Narodowy Fundusz Zdrowia pozytywnie zweryfikował zaproponowane punkty szczepień na terenie powiatu bełchatowskiego. Ponadto NFZ dodał je do systemu szczepień Centrum e-Zdrowia.

W wirtualnym spotkaniu udział brali starości powiatów z terenu województwa łódzkiego. Organizatorem był wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński oraz dyrektor łódzkiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Artur Olsiński.

Starostwo Powiatowe w Bełchatowie na czele ze starostą Dorotą Pędziwiatr zaproponowało cztery punkty szczepień przeciw COVID-19. Jeszcze na początku miesiąca wszystko było na etapie ustaleń, ale teraz NFZ wraz z Wojewodą Łódzkim ostatecznie zaakceptowali cztery lokalizacje.
Trzy znajdować się będą w Bełchatowie, a jeden w Zelowie. To efekt współpracy bełchatowskiego starostwa, Urzędu Miasta Bełchatowa, Urzędu Gminy Bełchatów oraz Urzędu Gminy Zelów. Oto poszczególne adresy:
  1. Cafe Senior „Raj” – Centrum Aktywności Seniora, ul. Energetyków 6, Bełchatów 2.
  2. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej REDMED S. C. Reda Elkader, Emil Elkader, ul. Częstochowska 37, Bełchatów.
  3. Dom Kultury w Zelowie, ul. Kościuszki 74, Zelów.
  4. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Dobrzelowie, ul. Górna 7, Bełchatów.

Każdy wyżej wymieniony punkt szczepień przeciwko koronawirusowi będzie działał we współpracy z podmiotem, który wykonuje działalność leczniczą.

Celem we wszystkich czterech punktach będzie przeprowadzenie co najmniej 1050 szczepień dziennie, aby wykonywać ich 800 tygodniowo na 10 tysięcy dorosłych mieszkańców powiatu bełchatowskiego.
Dokładny termin otwarcia tych punktów szczepień oraz wytyczne dotyczące rejestracji i numery kontaktowe zostaną podane mieszkańcom powiatu bełchatowskiego po tym jak pracownicy NFZ przeprowadzą w poszczególnych punktach wizytację i uzyskają ostateczną decyzję, która pozwoli na realizacje programu szczepień w powyższych czterech lokalizacjach.
Przeczytaj także:
Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości