niedziela, 19 maja 2024

Duże ognisko koronawirusa w Łodzi. Prawie 100 nowych zakażonych

Udostępnij

Niestety, łódzki sanepid potwierdził nowe ognisko koronawirusa w Łodzi. Tylko ostatniej doby zgłoszono prawie 100 zakażonych. Więcej było tylko na Mazowszu. Kwarantanną objęto wszystkich uczestników obozu dla studentów Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. To między innymi w tej grupie potwierdzono nowe zakażenia.

Duże ognisko koronawirusa

Ostatniej doby w całym kraju – jak podało Ministerstwo Zdrowia – zakażenie koronawirusem potwierdzono u 748 osób. Z tego aż 93 przypadki to mieszkańcy województwa łódzkiego. To drugi największy wynik zakażeń w kraju, więcej ostatniej doby było tylko na Mazowszu – 120. W ciągu doby wykonano 12 tysięcy 200 testów.

Zakażenia potwierdzono  między innymi w grupie 130 studentów Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, którzy wrócili z obozu w Murzasichlu. Na razie dwoje studentów jest chorych, ale sanepid objął kwarantanną wszystkich uczestników oraz ich rodziny.

Cały czas trwa postępowanie epidemiologiczne. Sprawdzamy, ilu uczestników miało bezpośredni kontakt z zakażonymi studentami. Kwarantannę nałożyliśmy na wszystkich już następnego dnia po ich powrocie, więc ryzyko, że mieli kontakt z innymi osobami, jest niewielkie. mówi URSZULA JĘDRZEJCZYK, powiatowy inspektor sanitarny w Łodzi

Studenci i ich bliscy będą objęci kwarantanną przez 10 dni. Przez ten czas okaże się, czy nowe ognisko koronawirusa w Łodzi jest większe i chorych z każdym dniem będzie przybywać.

Ten dwukrotny wzrost zakażeń koronawirusem jest związany z ogniskiem koronawirusa w Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie. Zakażonych jest tam 55  pensjonariuszy oraz 6 osób z personelu. 42 osoby objęte zostały kwarantanną.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości