wtorek, 21 maja 2024

Łódzkie dożynki wojewódzkie 2020

Udostępnij

Łódzkie dożynki wojewódzkie 2020 w niedzielę 20 września rozpoczęły się uroczystą mszą świętą przed uniejowskim zamkiem biskupów gnieźnieńskich, sprawowaną przez biskupa Wiesława Alojzego Meringa, ordynariusza diecezji włocławskiej. Homilię wygłosił ksiądz infułat Marian Bronikowski wikariusz biskupi na rejon sieradzki.

Łódzkie dożynki wojewódzkie 2020

Po uroczystej mszy świętej zorganizowany barwny korowód dożynkowy. Na placu niedaleko uniejowskich term odbyły się obrzędowe dożynki z udziałem zespołu folklorystycznego Bałdrzychowianie.

Województwo Łódzkie nazwałbym polskim ogrodem. Mamy tu gospodarstwa sadownicze, mamy gospodarkę ogrodniczą, jest to kraina ziemniaka, papryki, miodu i mleka. Chcielibyśmy ten ogród wojewódzki dalej budować, żeby żył karmił nas i był dla nas wszystkich wizytówką. GRZEGORZ SCHREIBER, Marszałek Województwa Łódzkiego

Z dożynkami nierozłącznie kojarzy się konkurs na ,,Najładniejszy Wieniec Dożynkowy”. Łódzkie dożynki wojewódzkie 2020 roku na długie lata zapamiętają panie z Koła Gospodyń Wiejskich z miejscowości Brzeg w powiecie poddębickim. To one wyjechały z nagrodą za najładniejszy wieniec dożynkowy.

Tegoroczne dożynki zakończyły się koncertem. Wśród wykonawców byli:

  • Maciej Smoliński
  • Siostry Szydłowskie – zwyciężczynie programu The Voice Senior
  • Marcin Maciejczak – triumfator ostatniej edycji The Voice Junior

Gwiazdami wieczoru byli zespół Pectus i Maryla Rodowicz.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości