czwartek, 20 czerwca 2024

Dotacje na założenie i prowadzenie własnego biznesu w Łodzi. Nawet do 50 tysięcy złotych

Udostępnij

Miasto ogłosiło nabór wniosków o dotacje na założenie działalności. To druga edycja projektu. Młody przedsiębiorca może dostać nawet 50 tys. zł. W pierwszej edycji zgłosiło się 20 osób, które miały pomysł na założenie własnej działalności. W czasie szkolenia odeszły cztery. Teraz miasto przyzna dotację 24 osobom. Kto może ubiegać się o dotację na założenie działalności?

Dla kogo pieniądze na biznes

„Przedsiębiorcza Łódź na obszarze rewitalizacji” to projekt, na który Urząd Miasta Łodzi i Studium Nowoczesnych Technologii Szkoleniowo-Wdrożeniowych zdobyli 2 mln zł unijnego dofinansowania. Osoba, której biznesplan zostanie przyjęty, może dostać do 28 tys. zł jednorazowej dotacji na wydatki związane z założeniem własnej działalności. Dodatkowo dostanie około 2,1 tys. zł wsparcia pomostowego przez pierwszych 9 miesięcy prowadzenia działalności. To w sumie około 50 tys. zł pomocy na własny biznes.

O dotacje na założenie działalności w tym programie mogą ubiegać się osoby, które ukończyły 30 lat i pochodzą z obszaru objętego rewitalizacją. Osoba, która zgłosi się z własnym pomysłem na biznes może liczyć nie nie tylko na wsparcie finansowe, ale także na szkolenia przygotowujące do założenia i prowadzenia działalności, pomoc przy opracowaniu i ocenę biznesplanów.

Pieniądze na ogród zoologiczny i prowadzenie taksówki

Jaki pomysł na własny biznes miały osoby, które złożyły wnioski w pierwszej edycji? Częściej o wsparcie zabiegały kobiety. Planowany otworzyć m.in. sklep zoologiczny i pracownię renowacji mebli. Panowie myśleli raczej o budowlance i pracy jako kierowca taksówki.

Osoby z obszaru rewitalizacji zainteresowane założeniem własnej działalności ze wsparciem finansowym mogą zgłaszać się do Studium Nowoczesnych Technologii Szkoleniowo-Wdrożeniowych (tel. 42 630 31 93, mail: lp.tnmuidutsobfsctd@ejcatod). Więcej informacji: studiumnt.pl/dotacji.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P
Uncategorized e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Sample page – branding factory. Jak wyprodukować suplement diety – kompleksowy przewodnik.