niedziela, 21 lipca 2024

Z Łodzi na wakacje do Bułgarii i Turcji. Lotnisko podpisało umowę na nowe czartery

Udostępnij

Lotnisko w Łodzi podpisało umowę z biurem podróży TUI, które uruchomiło swoje czartery na loty z Łodzi do Bułgarii i Turcji. Pasażerowie będą mogli latać przez cały sezon, a w sprzedaży jest już oferta na przyszłoroczne lato. Łodzianie jednak zwracają uwagę na dość późne godziny lotów.

Nowe czartery z Łodzi

W środę (12 czerwca) odleciał pierwszy samolot do Antalyi. Drugi – do Burgas – odleci w piątek (14 czerwca). Będzie to maszyna Bulgaria Air, narodowego przewoźnika bułgarskiego, która przyleci do Łodzi po raz pierwszy. Lotnisko zapowiada, że maszyna zgodnie z tradycją zostanie powitana salwą wodną.

Dotychczas TUI oferowało już loty z Łodzi, ale pasażerowie zajmowali miejsca w samolotach wyczarterowanych przez innych touroperatorów. W tym sezonie niemiecki koncern postanowił na Łódź i po raz pierwszy biuro będzie operować swoimi dwoma samolotami. W przyszłym roku oferta do Antalyi zostanie podwojona i loty z Łodzi odbywać się będą dwa razy w tygodniu: w środę i sobotę. Dzięki temu łodzianie będą mogli kupić nawet 10-dniowe wycieczki. A ceny zaczynają się od 900 zł.

W 2017 roku nie było w Łodzi letnich czarterów. Ten czas intensywnie wykorzystaliśmy na budowanie relacji zarówno z przewoźnikami, jak i z touroperatorami. Łatwo nie było, ale wysiłek się opłacił. W 2018 roku zaufały nam najpierw biura podróży Rainbow i Coral Travel, które rozpoczęły loty od nas do Bułgarii i Turcji, a w tym sezonie touroperatorzy podwoili ofertę do Antalyi i do Burgas.ANNA MIDERA, prezes Portu Lotniczego Łódź

I choć dodatkowe loty z Łodzi na wakacje to bez wątpienia doskonała wiadomość, łodzianie zwracają uwagę na późne godziny podróży. Samolot z  Łodzi do Turcji wylatuje o godz. 16.20, a to oznacza, że na miejscu będzie po godz. 20, czyli urlopowicze tracą jeden dzień zwiedzania. Inaczej jest z Bułgarią. Loty z Łodzi ustalono na godz. 5.30 rano, więc samolot na miejscu będzie około godz. 9 rano. 

Loty z Łodzi. Gdzie na wakacje?

Poza Turcją i Bułgarią łódzkie lotnisko ma w wakacyjnej ofercie także grecką wyspę Zakynthos i regularne połączenia Ryanaira do Aten. Oprócz pakietu turystycznego w biurach podróży można kupić same bilety na wolne miejsca w samolotach do wszystkich czarterowych destynacji.


Samolot lodz lotnisko 2
W środę (12 czerwca) odleciał pierwszy samolot do Antalyi.
Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P