wtorek, 23 lipca 2024

Uwaga na pogodę! Silny wiatr i burze z gradem. Ostrzeżenie drugiego stopnia w Łódzkiem

Udostępnij

Mieszkańcy województwa łódzkiego dostali w czwartek (13 czerwca) wiadomości SMS z ostrzeżeniem pogodowym. Front z silnym wiatrem i burzami z gradem ma napłynąć nad region w godzinach popołudniowych. I choć to ochłodzenie może być jedną z najlepszych informacji dla łodzian zmęczonych upałem, pogoda może być naprawdę niebezpieczna. Centrum kryzysowe zaleca pozostanie w domu.

Ostrzeżenie IMGW dla Łódzkiego

Od kilku dni w Łodzi i regionie temperatura powietrza przekracza 30 stopni Celsjusza. Minimalny wiatr i zerowe opady deszczu sprawiają, że gorące powietrze jest ogromnym utrapieniem dla wielu osób. Dlatego ochłodzenie wydaje się być ulgą. Jednak chłodnym masom powietrza, które napływają nad Łódzkie będą towarzyszyć niebezpieczne zjawiska pogodowe. Ostrzeżenie IMGW mówi o burzach z gradem o sile ocenionej na drugi z trzystopniowej skali zagrożenia.

Uwaga! Po południu i  w nocy (13/06) silny wiatr, burze i grad. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Nie chowaj się pod drzewami. Jeśli możesz, zostań w domu. Czytamy w alercie pogodowym

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami do 50 mm oraz porywami wiatru do 115 km/h. Miejscami możliwy grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 85 procent.

Ostrzeżenie IMGW dotyczy wszystkich powiatów w Łódzkiem. Niebezpieczne zjawiska pogodowe przewidywane od godziny 15 w czwartek do rana w piątek (14 czerwca).


Imgw lodzkie

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P