piątek, 19 lipca 2024

Nowe żłobki w Łodzi tam, gdzie ich brakowało. Miejsce dla 90 maluchów

Udostępnij

Miasto buduje dwa nowe żłobki w Łodzi. Jeden powstaje na Olechowie, a drugi w Nowosolnej. Miejsce w nich znajdzie 90 maluchów. Urzędnicy wybrali już firmę, która wybuduje nowe żłobki w Łodzi. Jesienią planowane jest zakończenie inwestycji.

Rusza budowa dwóch nowych miejskich żłobków. I to w dzielnicach, gdzie do tej pory takich placówek nie było. Na Olechowie, przy ul. Kmicica tuż obok istniejącego już przedszkola powstanie placówka dla 60 maluchów. W Nowosolnej, przy ul. Jugosłowiańskiej obok zespołu szkół wybudujemy placówkę dla 30 dzieci. Czyli w sumie w tym roku będziemy mieć 90 nowych miejsc w żłobkach. Budynki powstaną w technologii modułowej, podobnie jak powstający właśnie szpital Pirogowa. HANNA ZDANOWSKA, prezydent Łodzi.

Jak wygląda budowa modułowa? Części obu budynków powstaną w fabryce i na plac budowy przyjadą na lawetach. Tam zostaną złożone jak klocki. Nowe żłobki w Łodzi wybuduje firma Climatic. W ubiegłym tygodniu urzędnicy podpisali z nią umowę na budowę żłobka przy ul. Jugosłowiańskiej. Niebawem zostanie podpisana kolejna – na budowę placówki przy Kmicica.

Inwestycje będą kosztowały w blisko 8 mln zł – 4,9 mln zł żłobek przy Kmicica oraz 3 mln zł placówka przy Jugosłowiańskiej. Inwestycje mają zakończyć się jesienią.

Dziś w 30 łódzkich żłobkach jest 2770 miejsc. Od września dojdzie 50 kolejnych miejsc na Teofilowie, a po zakończeniu inwestycji na Olechowie i Nowosolnej miejskie żłobki przyjmą w sumie 2910 maluchów.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P