piątek, 21 czerwca 2024

Darmowe obiady w łódzkich szkołach nie w tym roku. Miasto rezygnuje

Udostępnij

Darmowe obiady w szkołach podstawowych miały być wydawane wszystkim łódzkim uczniom od września. Tak jednak nie będzie. Miasto rezygnuje z finansowania w tym roku posiłków, ponieważ szkoły nie mają do tego wymaganych np. przez sanepid warunków.

Pilotaż programu, w którym miały być finansowane darmowe obiady w szkołach podstawowych ogłoszono w ubiegłym roku. Od stycznia bezpłatne posiłki miały być wydawane w kilku szkołach, a od września we wszystkich. Realizacja programu rozciągnie się jednak w czasie.

Potrzebujemy czasu, bo teraz nieliczne szkoły mają warunki, aby przygotować i wydawać posiłki. Na pilotaż także się nie zdecydujemy, bo wymaga to wybrania określonych szkół, a według jakiego klucza mamy to zrobić? Które placówki wskazać? Zdecydowaliśmy, że zlecimy zewnętrzną ekspertyzę. mówi TOMASZ TRELA, wiceprezydent Łodzi

Tylko 32 szkoły ze 143 mają warunki do tego, by wydawać darmowe obiady swoim uczniom, ale też nie jednocześnie wszystkim. W jednej ze szkół uczniowie jedliby obiad w… 14 turach.

Podczas sesji 3 lipca radni przegłosowali projekt uchwały dotyczącej przeprowadzenia ekspertyzy. Analiza przedstawi koszty i zakres robót, które trzeba przeprowadzić, by darmowe obiady w szkołach mogły być wydawane.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P