piątek, 19 lipca 2024

Daniel Wasilewski z nową „życiówką” w wyciskaniu sztangi leżąc

Udostępnij

Bełchatowianin Daniel Wasilewski ma za sobą kolejny udział w zawodach, wyciskania sztangi leżąc w stylu klasycznym. Tym razem 19-latek w Będzinie pobił rekord życiowy na 170 kg, rywalizując z o wiele cięższymi rywalami.

Daniel Wasilewski na podium Pucharu Polski

Trójboista siłowy z Bełchatowa Daniel Wasilewski zaliczył kolejny udany występ. Reprezentant Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego trenujący pod okiem trenera Michała Tybory w teamie „Potwory Tybory” udał się do Będzina, na Puchar Polski w wyciskaniu leżąc klasycznym.

19-latek miał startować początkowo w kategorii do 83 kg, ale zdecydował się na udział w kategorii powyżej 83 kg juniorów, ponieważ tam znajdowało się o wiele więcej rywali.

– Nie chciałem też przed startem zbijać wagi jeśli nagle by się zwiększyła. Ostatecznie na ważenie wniosłem 83,1kg, czyli idealną dolną granicę kategorii ~ Daniel Wasilewski, trójboista siłowy

W kategorii z Wasilewskim rywalizowało sześciu innych zawodników. W pierwszym podejściu bełchatowianin zaliczył 165 kg, później 170 kg, co było jego nowym rekordem życiowym, a w trzeciej próbie nie udało mu się podnieść 172,5 kg.

TUTAJ można zobaczyć kompletne wyniki Pucharu Polski w Będzinie.

Wynik ten pozwolił mu na zajęcie drugiej pozycji w swojej kategorii. Wygrał nieznacznie o niespełna jeden punkt o rok starszy Jakub Lenart z TKKF Azory Kraków. Trzeci był 19-letni Kamil Nitecki ze Stowarzyszenia Centrum Formy Dąbrowa Górnicza, który odnotował już większą stratę.

Dzień wcześniej Daniel Wasilewski wcielił się w rolę trenera i wystawił w zawodach 23-letniego Sławomira Szymurę z klubu KS Tęcza-Społem Kielce.  Co ciekawe Szymura przyjechał kilka dni wcześniej na treningi do bełchatowianina, aby zmienił całkowicie, technikę wyciskania sztangi leżąc, a już po dwóch dniach wziął udział w Pucharze Polski w Będzinie, gdzie wśród młodzieżowców w kategorii wagowej 66 kg osiągnął 105 kg. Kielczanin wycisnął nawet już 112,5 kg, ale sędziowie dostrzegli błąd techniczny i nie zaliczyli tej próby.

Przeczytaj także:

PGE GiEK S.A. przekazała milion złotych EKS Skrze. Skorzystać ma GKS Bełchatów

Salwa Szczerców strzelała w Siedlcach

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P