czwartek, 20 czerwca 2024

Cezary Grabarczyk oskarżony o nielegalne posiadanie broni. Rozpoczął się proces

Udostępnij

Sprawa dotyczy zezwolenia na posiadanie broni. Cezary Grabarczyk, łódzki poseł PO, w marcu usłyszał zarzuty poświadczenia nieprawdy w postępowaniu o wydanie pozwolenia na posiadanie broni palnej. W prokuraturze został przesłuchany w charakterze podejrzanego. Akt oskarżenia do Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia trafił pod koniec 2018 roku. W poniedziałek, 8 kwietnia, rozpoczął się proces w tej sprawie.

Cezary Grabarczyk w sądzie

Łódzki poseł, wiceprzewodniczący klubu PO oraz były minister infrastruktury i sprawiedliwości do zarzutów się nie przyznaje. A zarzuty dotyczą dokładnie „bezprawnych okoliczności, w jakich ówczesny poseł na Sejm RP i wicemarszałek tego Sejmu uzyskał w marcu 2012 roku pozwolenie na posiadanie dwóch sztuk broni palnej”.

Prokuratura zarzuca Grabarczykowi „przekroczenie uprawnień w celu osiągnięcia osobistej korzyści, a także poświadczenie nieprawdy w dokumentach”. Poświadczenie to polegało „na potwierdzeniu w tych dokumentach odbycia i przebiegu egzaminu, który faktycznie nie został przeprowadzony”. Grabarczykowi grozi za to do 10 lat więzienia.

Łódzki poseł stawił się w sądzie 8 kwietnia tuż przed godziną 11, czyli rozpoczęciem procesu. Sprawa jest jawna, a Grabarczyk godzinę składał wyjaśnienia. Twierdził, że nie przyznał się do zarzutów, ponieważ „nie popełnił przestępstwa”. Wyjaśnił przed sądem, że zdawał zarówno egzamin praktyczny jaki teoretyczny pod nadzorem samego naczelnika Wydziału Postępowań Administracyjnych KWP ŁÓDŹ.

Na test praktyczny, czyli do strzelinicy, miał go osobiście odwieźć naczelnik „swoim bmw”. Cezary Grabarczyk zeznał, że nie prosił o specjalne traktowanie podczas ubiegania się o pozwolenie na broń, o które starał się, ponieważ dostawał groźby.

Pierwsza rozprawa zakończyła się około godziny 13. Przesłuchano jedynie Grabarczyka. Termin drugiej rozprawy ustalono na 13 maja.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P
Uncategorized e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Uncategorized – branding factory. Produkcja suplementów diety.