piątek, 14 czerwca 2024

W Łodzi będą naprawiać śmigłowce do zwalczania okrętów podwodnych

Udostępnij

Minister obrony narodowej podpisał w poniedziałek (8 kwietnia) umowy offsetowe m.in. na zakup czterech śmigłowców do zwalczania okrętów podwodnych (ZOP). Maszyny te wyposażone będą w sprzęt medyczny pozwalający na prowadzenie akcji poszukiwawczo-ratowniczych CSAR. W Łodzi powstanie centrum serwisowe dla tych śmigłowców. Jeszcze w kwietniu ma zostać podpisana umowa na dostawę maszyn.

Umowa offsetowa dotyczy stworzenia centrum serwisowego w Łodzi, które będzie się zajmowało serwisowaniem śmigłowców do zwalczania okrętów podwodnych oraz umożliwi działania związane z badaniem i rozwojem dla Politechniki Gdańskiej. MARIUSZ BŁASZCZAK,szef MON

Wartość umowy to ponad 395 milionów złotych i obejmuje 9 zobowiązań offsetowych. Najważniejszym z nich ma być utworzenie w WZL-1 w Łodzi licencjonowanego Centrum Wsparcia Eksploatacji Śmigłowców. A także powstanie Centrum Morskich Technologii Militarnych Politechniki Gdańskiej.

W łódzkim centrum serwisowym ma być realizowana pełna obsługa techniczna, serwisy i naprawy nowych maszyn. Umowa zagwarantuje także kontynuację wsparcia technicznego przez firmę Leonardo przez 10 kolejnych lat.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Digital marketing e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Surowce do produkcji suplementów diety.