piątek, 14 czerwca 2024

Burza w Łódzkiem. Ostrzeżenie IMGW 1. i 2. stopnia

Udostępnij

Pogoda dziś w Łódzkiem nie przyniesie wielu zmian. IMGW wydał ostrzeżenia 1. i 2. stopnia dla wschodnich powiatów województwa. Burza w Łódzkiem prognozowana jest od godzin południowych do wieczornych. Wyładowania atmosferyczne dziś (23 maja) mogą wystąpić w całym wschodnim pasie kraju.

Pogoda w Łodzi i regionie 23 maja

Dziś będziemy na skraju górnej zatoki niżowej, której główna oś będzie przebiegać nad zachodnią Europą. Można oczekiwać słabo zorganizowanych, ale intensywnych opadowo burz.

Burza w łódzkiem 23 maja

Po południu i wieczorem meteorolodzy z IMGW prognozują zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, zwłaszcza na wschodzie także burze, lokalnie z gradem. W tych miejscach może spaść w czasie burz do 40 mm deszczu. Temperatura maksymalna od 21 do 23°C. Wiatr słaby z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru mogą osiągnąć 60 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Lokalnie przelotne opady deszczu oraz możliwe burze. W drugiej połowie nocy miejscami silne zamglenie lub krótkotrwała mgła ograniczająca widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 12 do 14°C.
Piątek, 24 maja, zapowiada się już cieplej. Zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Jednak temperatura maksymalna od 24 do 26°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy do 70 km/h.

Burza w Łódzkiem

Meteorolodzy przewidują kolejny intensywny dzień w pogodzie. W czwartek, 23 maja, pas wschodni kraju objęty jest od godzin południowych ostrzeżeniami 1. i 2. stopnia. Burza w Łódzkiem w powiatach: skierniewickim, rawskim, tomaszowskim i opoczyńskim może mieć większą siłę. W tych rejonach województwa obowiązuje pomarańczowy alert.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 35 do nawet 55 mm. Porywy wiatru w trakcie burz mogą osiągać 70 km/h. Lokalnie prognozowany jest także grad. IMGW jednak ostrzega, że w związku z dynamicznym rozwojem zjawisk burzowych stopień ostrzeżenia może zostać podwyższony.


Czytaj też: Apartamentowiec przy Piłsudskiego. Dwie wieże w Łodzi. Radni idą na rękę deweloperowi


Z kolei powiaty: łowicki, brzeziński, łódzki wschodni, piotrkowski i radomszczański objęte są ostrzeżeniem najniższego, pierwszego stopnia. Pozostały obszar województwa łódzkiego nie został objęty żadnym ostrzeżeniem, a więc tam burze w czwartek mogą nie występować.

Burza w łódzkiem 23 maja
Źródło: IMGW

Ostrzeżenie hydrologiczne w Łódzkiem

IMGW ostrzega także przed gwałtownymi wzrostami stanów wód w rzekach. Ma to związek z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu w trakcie przechodzących burz. Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed tym zagrożeniem zostało wydane dla wschodniej i południowej części województwa łódzkiego. Ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne w Łódzkiem niemal pokrywają się.

Sytuację może pogorszyć wczorajszy dzień. W niektórych regionach województwa łódzkiego opady deszczu były bardzo intensywne. Największe opady zanotowano w Przedborzu (pow. radomszczański) – 69,7 mm. To trzeci w kraju najwyższy wskaźnik.


Czytaj też: Śmiertelny wypadek w miejscowości Nowy Świat. DK74 zablokowana


Gdzie jest burza w Łodzi i regionie?

Front burzowy około godziny 15 skumulował się nad Warszawą. Przez stolicę kraju przeszło oberwanie chmury z wyładowaniami atmosferycznymi. Nad Łodzią i regionem komórki burzowe jeszcze nie są zauważalne.

Burza w warszawie 23 maja
Źródło: WebCamera
Burza w łódzkiem 23 maja
Źródło: IMGW/ Stan na godzinę 15.00
Komentarze Facebook

Skomentuj

Wpisz komentarz!
Podaj swoje imię

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Hello world ! e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Koszty produkcji suplementów diety, koszt, rynek, biznes.