piątek, 14 czerwca 2024

Śmiertelny wypadek w miejscowości Nowy Świat. DK74 zablokowana

Udostępnij

Na drodze krajowej nr 74 w miejscowości Nowy Świat (pow. bełchatowski) w czwartek, 23 maja, doszło do śmiertelnego wypadku. W zderzeniu samochodu osobowego z ciężarówką zginął kierowca osobówki. Droga jest całkowicie zablokowana w obu kierunkach. Służby przekazały kolejną aktualizację około godziny 16.15, że DK74 będzie zablokowana przez 12 godzin.

Nowy Świat koło Bełchatowa: DK74 zablokowana

Kilkanaście minut po godzinie 7 rano strażacy dostali zgłoszenie o wypadku na obwodnicy Bełchatowa. Na drodze krajowej nr 74 zderzyły się ciężarówka z samochodem osobowym. Na miejscu widok był przerażający.

Nowy świat - tragiczny wypadek koło bełchatowa
KPP w Bełchatowie

Czytaj też: Śmiertelny wypadek w Chabielicach koło Bełchatowa. Zderzenie motocyklisty z samochodem ciężarowym


Oba samochody stały na jezdni w odległości około stu metrów od siebie. Skoda była całkowicie rozbita, a ciężarówka paliła się. Pomiędzy pojazdami było mnóstwo porozrzucanych części. Kierowca samochodu osobowego miał tak poważne obrażenia, że ratownicy nie mogli nawet rozpocząć reanimacji.

Nowy świat - tragiczny wypadek koło bełchatowa dk 74
PSP w Bełchatowie

Jak wstępnie ustaliła policja, kierowca samochodu ciężarowego jechał DK 74 w kierunku Wrocławia. W bok pojazdu uderzył samochód osobowy, który jechał w przeciwną stronę. Kierowca ciężarówki, 57-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego, wyszedł z auta o własnych siłach. Na miejscu, oprócz policjantów i zespołu ratownictwa medycznego, pracuje 8 zastępów straży pożarnej (w tym 4 zastępy ochotniczej straży pożarnej).

Droga krajowa nr 74 jest całkowicie zablokowana w obu kierunkach na wysokości miejscowości Nowy Świat (pikietaż 73+800). Objazdy zostały poprowadzone w obu kierunkach drogą nr 476. Zamknięty odcinek można ominąć jadąc od Wielunia drogą S8 do węzła Rzgów, a później na południe DK 12 lub autostradą A1 do Piotrkowa Trybunalskiego.

Utrudnienia na DK 74 miały potrwać do godziny 12 – jak wstępnie zapowiadała policja. Jednak już wiadomo, że droga nadal jest zablokowana w obu kierunkach. PO godzinie 16 GDDKiA poinformowała, że droga może być zablokowana nawet do godziny 20, jednak udało się udrożnić jezdnie w obu kierunkach o godzinie 18.30.

Nowy świat - tragiczny wypadek koło bełchatowa dk 74


Czytaj też: Morderstwo w Bełchatowie. Sąsiad zamordowanych usłyszał zarzut

Komentarze Facebook

Skomentuj

Wpisz komentarz!
Podaj swoje imię

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Hello world ! e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Zrozumienie tlenoterapii hiperbarycznej. Ekologia w produkcji suplementów.